0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Čas jahod je tu. Máme 10 důvodů, proč je mlsat.

Čas jahod je tu. Máme 10 důvodů, proč je mlsat.
sdílet:
Také si spojujete léto s jahodami? Dáme vám deset důvodů, proč si je vychutnávat co nejčastěji.

1. Jahody jsou bohatým zdrojem vitaminu C srovnatelným dokonce s citrusy. Najdete v nich také vitaminy A, E a B a důležité minerální látky jako vápník, zinek, draslík či hořčík.

2. Jahody posilují imunitní systém, a tím zabraňují infekčním chorobám proniknout do vašeho těla. V horký letní den vás mohou ochránit třeba v domácím ledovém čaji s mátou a citronem. Ovoce stačí jen nakrájet na kostičky a nechat v džbánku louhovat. Recept najdete tady.

3. Správná péče a zdravá výživa jsou základ. Chcete-li vylepšit stav svých vlasů a vlasové pokožky, sáhněte po misce s jahodami. Mangan, který voňavé plody obsahují, funguje přímo zázračně. Podobné účinky pocítíte i při častějším pojídání borůvek nebo ořechů.

4. Jsou plné antioxidantů, které zabraňují stárnutí organismu a vzniku či rozvoji civilizačních chorob. Proto je tak často najdete v pleťových krémech. Mezi antioxidanty patří také vitamin C, který udržuje pružnost a mladistvý vzhled pleti. Je účinný i při boji proti vzniku a prohloubení vrásek.

5. Vyzrálé jahody milují nastávající maminky. Nejen díky tomu, že jsou sladké a zdravé, ale také napomáhají k uklidnění při běžných těhotenských potížích.6. Antioxidanty, které jsou v jahodách, napomáhají udržovat zdraví vašich očí, dokonce jsou chutnou prevencí proti šedému zákalu, který v pozdějším věku může vést k oslepnutí. Vitamin C zas chrání oči před UV zářením.

7. Jahody dodávají unavenému tělu energii. Ideální jsou proto právě k snídani nebo po tréninku. Třeba v podobě ovocného salátu nebo sytého smoothie (recept na tři ovocné smoothie bez mléka najdete tady).

8. Šťavnaté ovoce ovlivňuje čisticí schopnost střev, a tím zlepšují trávení. Dokonce působí močopudně.

9. Díky svému pozitivnímu účinku na krevní oběh v pohlavních orgánech a tvorbu testosteronu mají zázračné afrodiziakální účinky. Zafungují jen tak samy od sebe, ale podpořit je můžete i sklenkou vychlazeného šampaňského. Mmm…

10. Z jahod lze vymyslet nespočet lahodných dezertů. Kromě těch klasických, třeba bublaniny (recept na nadýchanou s mandlemi zde), můžete vyzkoušet i exotičtější varianty, třeba rychlou piškotovou roládu s jahodami a kokosovým krémem (recept tady). V létě ale asi nejvíc oceníte osvěžující jahodovou bowli s tajnou přísadou pro dospělé. Návod, jak na ni, najdete zde.

V letní soutěži dne smůžete vyhrát pobyt ve Spa hotelu Lanterna**** ve Velkých Karlovicích.

 

 

Připravila Nikita Rybová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč