Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Festival česneku

Festival česneku
sdílet:
25. července | Oslava českého česneku a všeho, co s ním souvisí. Chcete-li se o česneku něco dozvědět, zjistit, jak se s ním dá kouzlit nejen v kuchyni, či se zúčastnit některé z česnekových soutěží, vydejte se za štiplavou vůní vanilky z Marseille do zámeckého areálu a přilehlé zahrady v Buchlovicích na Uherskohradišťsku. V sobotu 25. července zde vypukne v pořadí již 8. ročník Festivalu česneku s podtitulem Česnek je hrdost a pýcha. Program je obravdu nabitý!

Co: 8. ročník Festivalu česneku na zámku v Buchlovicích
Kdy: Sobota 25. července 2009 od 10.00 do 18.00
Kde: Park a výstavní prostory Státního zámku Buchlovice
Vstup: Plné vstupné 80 Kč, dvojice zaplatí 130 Kč. Děti, důchodci a studenti mají nárok na slevu.

V deset hodin zahájí festival česneková hymna a společný přípitek česnekovým mlékem pro sjednocení dechu. Poté dojde ke slavnostnímu předání letošní voňavé úrody zástupcům městyse Buchlovice a nakrojení česnekového koláče.

Od 11 do 14 hodin můžete v ulici Dolněmčanská čerpat inspiraci do kuchyně se soutěžními recepty v klání Vaří, kdo může (a umí). Ve Voňavé uličce zase bude probíhat tradiční klání čichačů česneku.

Zajímáte se o odrůdy? Nenechte si ujít prezentaci různých odrůd česneku i česnekových výrobků v Gurmánské aleji.

Chcete si něco odvézt domů? Pak se stavte na buchlovické Louce (kulinářských) tradic. Zakoupit zde bude možné například kvašáky z Vracova, sýry, čerstvě utlučené máslo z Ježova, nakládané houby, víno, brambory nebo povidla. Mezi nákupy se můžete pobavit u tradičního klání o nejkrásnější česnekový cop, volby Miss česnek, rodinného zápolení o nejsmradlavějšího potomka a dalšího zábavního programu včetně her, divadelních představení, hudebních vystoupení a hlídání dětí.

Pro nejmenší bude připraven třeba hod metlou na dálku, lovení česneku, výroba česnekových korálů, dětská lukostřelba na česnekový cíl, výroba česnekových panenek nebo skládání hlavolamů.

Dospělí mohou naopak zkusit štěstí na 7. ročníku Mistrovství České republiky v plivání česneku na dálku, které odstartuje v 16.30.

 

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

AD
Šetřete čas i peníze. Wolt+ Weeks „uvaří“ za vás
  • Zajímavosti

Šetřete čas i peníze. Wolt+ Weeks „uvaří“ za vás

Venku je konečně krásně a nás čeká nesnadné rozhodování. Půjdeme na výlet, do bazénu nebo se jen tak natáhneme na lehátko na terase nebo zahradě? A co budeme vlastně jíst? Jenže komu by se v horku chtělo stát u sporáku. Objednejte si přesně...