0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Frgály i rakouský Michelin: Ochutnejte na Karlovském gastrofestivalu

foodfestival
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Karlovský gastrofestival je opět tady! Nenechejte si ujít druhý říjnový víkend ve Velkých Karlovicích, kdy tuto malebnou valašskou obec u slovenské hranice ovládne 9. ročník jedné z největších a nejoriginálnějších akcí pro milovníky dobrého jídla a regionálních produktů v České republice.

O víkendu 7. a 8. října tu můžete zažít ochutnávky (nejen) valašských specialit, mezinárodní farmářský trh, soutěž o nejlepší frgál a další program, ale také například tradiční galavečeře pro náročné gurmány. Při nich v místním Spa hotelu Lanterna již několik let po sobě hostují kuchařské osobnosti ověnčené michelinskou hvězdou. „Letošní sobotní Michelinskou galavečeři a nedělní Michelinský oběd ve Spa hotelu Lanterna připraví Toni Mörwald, který šéfuje několika rakouským restauracím včetně vídeňské Le Ciel oceněné michelinskou hvězdou. Na jeho menu zbývají poslední volná místa. Návštěvníci budou moci během víkendu nahlédnout pod ruce ještě dalšímu „hvězdnému“ šéfkuchaři – Radku Kašpárkovi z Fieldu při kuchařské show,“ láká ředitel Karlovského gastrofestivalu a pořádajícího Resortu Valachy Tomáš Blabla.

kuchař aranžmá jídla

Kromě rakouského Michelina ještě v pátek 6. října předvede svůj um tým místního Spa hotelu Lanterna, jehož kuchyně je vyhlášená moderní valašskou gastronomií s využitím regionálních surovin. Šestichodové menu snoubené s víny Kadrnka představí šéfkuchař Pavel Václavík a majitel vinařství Jindřich Kadrnka.

Vstup na Karlovský gastrofestival je tradičně zdarma. Jedinečné je i místo konání – uprostřed přírody Beskyd, kde se můžete po celý den procházet 3,5 km dlouhým údolím obklopeným lesy, navštěvovat hotely, penziony a restaurace a ochutnávat jejich nabídku, v níž nikdy nechybí ani tradiční valašské speciality - kyselice, jehněčí a zvěřina, frgály, místní pivo a další dobroty. Mezi více než desítkou gastro zastávek se můžete projít po cyklostezce Bečva (při čemž příjemně vytráví) nebo se svézt vláčkem, koňským povozem či historickým autobusem.

Velkým lákadlem je i mezinárodní farmářský trh, který letos nabídne sedm desítek stánků pečlivě vybraných producentů, mezi nimi i z Maďarska a Rakouska.

foodfestival foodfestival

Třešinkou na dortu je soutěž o nejlepší frgál, při níž porotci i návštěvníci každoročně ochutnávají a hodnotí desítky těchto valašských koláčů. Připraveny jsou i kuchařské a barmanské show, soutěž o nejlepší klobásu, ukázky řemesel, muziky, zábava pro děti a také frgálová manufaktura, v níž si můžete pod vedením profesionálních pekařek sami vyzkoušet výrobu valašských frgálů. 

foodfestival

Tipy z programu:

foodfestival na Valašsku

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč