0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Máte rádi kávu? Žádný strach

Máte rádi kávu? Žádný strach
sdílet:
Máte rádi kávu? Žádný strach Káva se v posledních letech ocitla na indexu – pokud chcete zdravě žít, měli byste se jí raději vyhnout… Máme pro vás dobrou zprávu: ať už si potrpíte na preso, turka a nebo rozpustnou kávu, můžete být v klidu.

Podle nedávné americké studie nemá konzumace kávy negativní vliv na srdce, krevní oběh či látkovou výměnu. Káva obsahující kofein nemá žádný špatný efekt na krevní tlak, pulz, BMI či množství cukru v krvi. Samozřejmě pouze v případě, že se to s její konzumací příliš nepřehání. Pouze lidé s vysokým množstvím cholesterolu v krvi by si měli kvůli eliminaci olejů obsažených v kávě dopřát raději její filtrovanou variantu. A stále platí, že lidé s vysokým krevním tlakem či gastritidou by měli být raději s pitím kávy opatrní.

Po vydatném obědě vám šálek kávy pomůže povzbudit činnost žaludečních šťáv a střev. Pokud máte slabý žaludek, měli byste si raději dopřát šálek espresa než filtrovanou kávu, protože preso je jemnější – zrnka jsou déle pražena. Kofein obsažený v kávě vám navíc pomůže ulevit od bolesti hlavy (chronické migrény ale pochopitelně nevyřeší).

Přestože káva nemůže zdraví uškodit, rozhodně byste neměli pít víc než čtyři šálky denně. A co se týče podpůrného působení kávy (kofein patří do skupiny látek podporujících bdělost), je celkem jedno, zda si dopřejete preso, překapávanou či rozpustnou kávu, všechny obsahují stejné látky a vše záleží pouze na vaší chuti.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?
  • Jak na to

Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?

Stravujete se vegansky, ale nedokážete si představit snídani bez míchaných vajec? Ať už se snažíte omezovat příjem živočišných potravin nebo si jen chcete rozšířit jídelníček o nová jídla, tahle míchaná „vejce bez vajec“ prostě musíte...

Obchod Apetit