Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Mezinárodní soutěž o nejlepšího výčepního

Mezinárodní soutěž o nejlepšího výčepního
sdílet:
Kdo nejlépe čepuje plzeňský ležák, to ukáže soutěž International Pilsner Urquell Master Bartender, která odstartovala v Praze. Hlásit se do ní mohou do 21. května výčepní, barmani a barmanky, kteří mají zkušenost s čepováním tohoto piva.

Barmany napřed čekají regionální kola. Národní finále se uskuteční 10. srpna v Plzni. Vítěz z národního finále se v říjnu v Praze a v Plzni utká v mezinárodním kole. Jeho vítěz získá odměnu 10 tisíc eur (asi 256 tisíc korun).
 

Češi zatím cenu nezískali


Přestože Češi patří k zakladatelům soutěže a v čepování jsou odborníky, žádný Čech dosud soutěž nevyhrál. Hodnotí se například také komunikace se zákazníky a další.

Loni se za výčepem utkalo přes 2500 výčepních z šestnácti zemí. V národním kole vyhrál Vít Voznica z ostravského Pilsner Urquell Original Restaurantu Slezska. Mistrem světa se stal dánský barman Rasmus Kobbersmed.

 

 

 

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Jak dobře se vyznáte v retro sladkostech?
  • Kvízy

KVÍZ: Jak dobře se vyznáte v retro sladkostech?

Ne vše staré je špatné, což jistě platí o retro sladkostech. Některé z nich přežily obě války, minulý režim i jeho pád a pár z nich dokonce vstoupilo do nového tisíciletí, jiné jsou již jen mlhavou vzpomínkou, kterou si naše paměť...