Moravská vína slaví úspěch v Kanadě

sdílet:
Moravští vinaři si přivezli ze soutěže Sélections Mondiales des Vins Canada šest medailí. Stejně jako v loňském roce se účastnila naše vína za podpory Národního vinařského centra a Vinařského fondu.

Dvě zlaté a čtyři stříbrné


V konkurenci 1789 vín od šesti set výrobců z 32 zemí světa ocenili medailemi porotci šest vzorků moravských vín. Zlaté medaile získalo vinařství Sonberk za Pálavu 2008 a Vinné sklepy Valtice za slámové Chardonnay 2008. Dvě stříbrné medaile putují do Vinařství Petr Skoupil (za Pálavu 2009 a Ryzlink rýnský 2009) a o další dvě stříbra se podělili Štěpán Maňák (Pálava, výběr z bobulí 2009) a Víno Hort (Pinot Noir rosé 2009).

O soutěži


Sélections Mondiales des Vins Canada je největší soutěž na severoamerickém kontinentu. Specifická je tím, že oceněná vína pak mohou počítat s velmi snadným vstupem na kanadský trh. Ten je totiž ovládaný vždy jen jediným licencovaným monopolem pro každou provincii a mimo síť jeho prodejen zde není možné alkoholické nápoje koupit.

Takové přímé napojení na obchodní kanály pak přivádí do soutěže i ty nejvěhlasnější světové značky, které se na jiných soutěžích zpravidla tolik neprezentují.

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit