Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nejlépe vám plzničku natočí Dán

Nejlépe vám plzničku natočí Dán
sdílet:
Někdo pije jako Dán a někdo sní o tom, že jednou bude umět točit pivo jako Dán. Čtvrtý ročník soutěže Pilsner Urquell Master Bartender o nejlepšího výčepního totiž nevyhrál žádný Čech, ale Rasmus Kobbersmed z Kodaně. Vítu Voznicovi z ostravské restaurace Slezska P.U.O.R., který hájil české bary, se nakonec nepodařilo probojovat ani na stupeň vítězů, skončil těsně na čtvrtém místě.

Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender je určená všem ctižádostivým výčepním, kteří sdílejí nadšení pro své řemeslo a pro plzeňský ležák Pilsner Urquell. První část mezinárodního finále se uskutečnila 30. září 2009 v areálu Plzeňského Prazdroje. Zde si nejlepší výčepní ze 17 zemí světa poměřili své teoretické znalosti o historii a výrobě piva Pilsner Urquell. Následoval přesun do Berlína, kde se soutěžící postavili za výčep. Měřítka poroty byla přísná. „Nestačilo jen dokonale načepovat pivo Pilsner Urquell. Výčepní museli být zároveň i charismatickými ‚showmany‘, kteří dokážou naservírované pivo i dobře ‚prodat‘,“ řekl Václav Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje, a.s.

Tři nejlepší výčepní světa:
1. místo – Rasmus Kobbersmed, Dánsko
2. místo – Ivan Šimonovič, Slovensko
3. místo – Maria Abrams, Německo

Absolutní vítěz soutěže Pilsner Urquell Master Bartender 2009 si kromě titulu nejlepšího výčepního světa odnesl i poukaz na cestu kolem světa pro 2 osoby, trofej a certifikát.

Do čtvrtého ročníku soutěže Pilsner Urquell Master Bartender bylo zapojeno 17 zemí, a celkem tedy přes 4000 výčepních. V České republice se přihlásilo 352 českých výčepních. Nejprve tu proběhla internetová kvalifikace a tři regionální kola, ze kterých vzešlo 15 finalistů. Následoval mystery shopping (utajený nákup) v provozovnách postupujících výčepních a nakonec národní finále, z něhož vyšel reprezentant pro ČR.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Poznáte podivné pokrmy a jídla s krkolomnými názvy?
  • Kvízy

KVÍZ: Poznáte podivné pokrmy a jídla s krkolomnými názvy?

Už jste někdy slyšeli například názvy hákarl, chačapuri, casu marzu? Pokud jste zvídaví milovníci netradičních chutí, pak je tu pro vás náš kvíz. Vyzkoušejte si, jak dobře se vyznáte v krkolomných názvech! Třeba vás překvapí, kolik...