0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Růžová vína slaví podruhé svůj svátek

Růžová vína slaví podruhé svůj svátek
sdílet:
V sobotu 1. května na Pražském hradě proběhne druhý ročník Svátku růžových vín, který zahájí oficiální kampaň Léto s růžovými víny.

Oslava svátku růžových vín je symbolicky spjata s prvním májem, časem lásky a zamilovaných. Vhodnou alternativu a příležitost k oslavě poskytuje právě jarní atmosféra Svatováclavské vinice a Villy Richter v areálu Pražského hradu.

Co vařit k růžovému


V rámci oslav Svátku růžových vín se uskuteční také představení originální kuchařky jídel vhodných k růžovým vínům. Tyto pokrmy budou dílem profesionálních kuchařů – vítězů soutěže vyhlášené Vinařským fondem ČR a Asociací kuchařů a cukrářů ČR. Příprava a ochutnávka vítězných jídel budou součástí programu oslav v areálu Svatováclavské vinice.

Oproti loňskému ročníku letos nově dostanou šanci dokonce i amatérští kuchaři. Ti mohou prezentovat své umění a cit pro kombinaci růžových vín a vhodných pokrmů během soutěže, která se uskuteční v letních měsících.

Zájem o růžová vína se zvyšuje


Vzrůstající oblibu růžových vín mezi českými konzumenty dokládá i nárůst jeho produkce, která se meziročně zvýšila zhruba o jednu třetinu.

Charakteristika tuzemských růžových vín


Díky chladnějšímu klimatu mají česká a moravská růžová vína větší aromatické spektrum a dosahují vyšší mocnosti a svěžesti, postavené na šťavnaté kyselině s plnou dochutí. Další výhodou je odrůdová rozmanitost, typická pro moravské i české vinařské podoblasti.

Projekt Růžové.cz, vytvořený pro specifickou podporu tohoto druhu vína, odstartoval na jaře roku 2009 pod záštitou Vinařského fondu ČR. Nositeli této značky mohou být pouze vína z tuzemské produkce.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?
  • Lidé a jídlo

Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?

Kuchařky vždy byly oblíbeným knižním žánrem. V knihkupectvích najdeme širokou nabídku českých i zahraničních autorů a to i přes to, že receptů je plný internet. Do dnešní podoby se nějaký čas vyvíjely. Víte, jak vypadaly socialistické...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit