0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 15.–16. 12.

Tipy na víkend 15.–16. 12.
sdílet:
Pokud se tento víkend rozhodnete místo náhodného brouzdání po adventních trzích dát svým krokům konkrétní směr, poradíme vám, kam se vydat. S pitím svařáku se samozřejmě naše Tipy na víkend rozhodně nevylučují!

Adventní neděle na zámku Ohrada

16. 12., 14.00–18.00, Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství, zámek Ohrada

Na loveckém zámku Ohrada vás čeká zdobení perníčků, výtvarné dílny, kde si budete moci vyrobit ozdoby z přírodních materiálů nebo figurky andělů. Připraveny jsou i ukázky tradičních řemesel, například vyřezávání betlémů nebo výroba vánočních ozdob ze slámy. Koledy zahrají hudebníci Lesnické školy Písek.

Vstup: info na místě


Vánoční seafood degustace

16. 12., 11.00–18.00, Praha, Antik Café Dlouhý příběh, Dlouhá 27

Ochutnat rybí speciality, jaké patří na štědrovečerní stůl v Chorvatsku, můžete tuto neděli v centru Prahy. Firma Maare, která se zabývá dovozem čerstvých ryb právě z Chorvatska, v předvánočním čase láká na pop-up ochutávky jadranských Vánoc. Na menu bude tradiční rybí polévka, pečená chobotnice nebo smažená filátka z mořského ďasa.

Vstup: info na místě


Dyzajn market – Volume 2

15.–16. 12., 10.00–19.00, Praha, nám. Václava Havla

Na piazzetě Národního divadla pokračuje druhý víkend zimní Dyzajn market, v tomto roce poslední. Nakoupit originální dárky, ať už to budou šperky, oděvy či nádobí od českých designérů, nebo podpořit například koupí ručně pletených ponožek od babiček či rodinného plánovacího kalendáře charitativní projekty budete moci v sobotu i v neděli. Pro posilnění je připravena streetfoodová ulička se stánky prodejců pouličních dobrot i horkých nápojů.

Vstup: zdarma

Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...

Obchod Apetit