Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 25. 5.–26. 5.

Tipy na víkend 25. 5.–26. 5.
sdílet:

Poslední květnový víkend se toho děje opravdu hodně. V Praze vyrazte na festival Mezi ploty, odkud si kromě skvělého zážitku můžete odnést i kuchařku z edice Apetit. Ve Volyni ochutnejte noblesní jídla první republiky. V Jihlavě vás namlsá Barevnost chutí. V Brně vyzkoučejte extrémní gastronomii a v Rožnově pod Radhoštěm se vydejte na Garden Food Festival.

mezi ploty

Mezi ploty

25.–26. 5., od 10.00, Praha, areál Psychiatrické léčebny Bohnice
Když vyrazíte na tradiční hudební a divadelní festival, který boří hranice mezi světem takzvaně „normálních“ a duševně nemocných, nezapomeňte se zastavit u stánku časopisů Venkov a styl a Katka, kde kromě zmíněných titulů zakoupíte s výhodou i kuchařky z edice Apetit. Kromě bohatého hudebního a divadelního programu, v němž si přijdou na své přijdou milovníci téměř všech žánrů, si na místě můžete vychutnat i rozmanité občerstvení a zkrátka nepřijdou ani děti, jimž je vyhrazena Rodinná zóna.

  • Vstup: v předprodeji do 24. 5. – jednodenní dospělý 350 Kč, dítě 130 Kč, dvoudenní dospělý 620 Kč, dítě 250 Kč; na místě – jednodenní dospělý 420 Kč, dítě 150 Kč, dvoudenní dospělý 750 Kč, dítě 320 Kč, info o ceně studentských, rodinných a dalších zvýhodněných vstupenkách zde

mapa areálu

Praha pije víno

24.–25. 5., pátek 13.00–20.00, sobota 11.00–18.00, Praha, Novoměstská radnice
Na festival autentického vína můžete zajít v Praze do Novoměstské radnice. Ochutnat prírodní vína vypěstovaná bez chemie a vyrobená bez aditiv můžete již pošesté. Letošní ročník se navíc věnuje vínům z kvevri, tedy kvašeným v gruzínských hliněných nádobách prastarou metodou. Srovnat budete moci vína gruzínských vinařů s víny, jež touto metodou připravují vinaři na Moravě, a vyzkoušet, jakou roli při výrobě přírodních vín hraje mimo metody také oblast. Dále budou k ochutnání vína několika desítek vinařů ze středoevropské oblasti.

  • Vstup: 790 Kč, konzumace vystavených vín v ceně vstupenky.

Volyně Food Festival

25. 5., od 10.00, Volyně, Plovárna Volyně

Rozmarné léto si můžete připomenout na historické plovárně ve Volyni, kde se koná gastronomický festival ve stylu první republiky. K ochutnání budou burášky, hašé, flameri, mandolety, chmelíček nebo taliány připravené tak, jak je popsala ve své slavné kuchařce Marie Janků-Sandtnerová. Hrát bude dobová hudba a pro pořízení stylového suvenýru bude k dispozici fotokoutek s rekvizitami i starým automobilem.

  • Vstup: 130 Kč, žetony na konzumaci 10 a 30 Kč

Barevnost chutí

25. 5., 9.00–22.00, Jihlava, EA Bussines hotel Jihlava
Tři patra kongresového centra plná kuchařů připravených uvařit pro vás spoustu chutných jídel, na vás čekají v Jihlavě. Další pochoutky, zejména streedfoodového typu najdete potm pod širým nebem v okolním areálu. A pokud si při vlastním hodování vzpomenete i na ty, kterým se peněz na jídlo nedostává, můžete v rámci projektu Dobrá věc pomoci zaplnit sdílenou lednici. Všechny dobroty z ní poputují do Centra pro rodinu Vysočina, odkud se dostanou potřebným.

  • Vstup: 100 Kč v předprodeji do 24. 5. ke koupi on-line zde, další info o předprodejních místech zde, na místě 150 Kč

Extrem food and travel festival Brno

25. 5., 10.00–18.00, Brno, Stadion Za Lužánkami
Pokud si libujete v adrenalinových zážitcích všeho druhu a nebojíte se vyzkoušet i extrémní chuťové výzvy, vydejte se do Brna. Kromě cestovatelské sekce má Extrem food and travel festival i gastronomickou část, kde můžete ochutnat opravdu neobvyklé pokrmy ze surovin, o nichž byste na prvním místě coby o zdroji potravy neuvažovali. A pak je zajíst pořádnou dávkou hodně ostrých chilli papriček.

  • Vstup: 150 Kč do 24. 5. v předprodeji zde, prodej vstupenek na místě jen do vyprodání

Garden Food Festival Rožnov pod Radhoštěm

25.–26. 5., 10.00–19.00, Rožnov pod Radhoštěm, Městský park
Velký putovní pouliční gastronomický festival zavítá tento víkend do Rožnova pod Radhoštěm. Těšit se můžete na stánky s pouličním občerstvením z celého světa, ale i na lokální produkty. Kuchařskou show předvedou účastníci aktuální řady soutěže MasterChef a představí se i jeden z porotců, michelinský šéfkuchař Radek Kašpárek. Kuchařské show – věnované například moderním chutím Valašska – předvedou i další šéfkuchaři. Čekají vás i ukázky neobvyklé gastronomie v podání Brouka na talíři nebo ukázky zábavných vědeckých experimentů Fyzika v kuchyni.

  • Vstup: 150 Kč, děti do 140 cm zdarma
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

AD
Grilovaný hermelín s karamelizovanou cibulkou
  • Jak na to

Grilovaný hermelín s karamelizovanou cibulkou

K teplým večerům patří zahradní párty a grilování, proto by vám neměl ujít jednoduchý recept na skvělý grilovaný hermelín s karamelizovanou cibulkou, píše Romana Böhmová z blogu Na skok v kuchyni. Dá se připravit i jako rychlá...