Tipy na víkend: Ibérica Gastronómica, PivoPění, Street Food Jam, Pečení chleba v Lenoře

sdílet:
Oslavte první prázdninový víkend lahodným jídlem a pitím!

Ibérica gastronómica 

28. 6. 2018, 11.00–21.00, Brno, Stará radnice

Předkrm ke gastronomického víkendu si můžete dopřát už ve čtvrtek v Brně. V rámci festivalu iberoamerických kultur Ibérica se bude na nádvoří Staré radnice konat jeho ochutnávková část Fiesta Gastronómica. Těšit se můžete na španělské tapas, pravou valencijskou paellu a pořádné mexické tacos. Za zvuků flamenka můžete vše zapít ohnivým španělským vínem.  

Veřejné pečení chleba v Lenoře

30. 6., 9.00–13.00, Lenora

Chléb je práce, práce je chléb, chléb je život – tak zní celý název a zároveň motto sympatické akce v jihočeské obci Lenora. Každou poslední sobotu v měsíci se tam, tak jako za starých dob, kdy mívala každá ves obecní pec, scházejí místní i přespolní na veřejné pečení chleba. Od dubna do prosince tu do historické obecní chlebové peci z roku 1837 sázejí nejen chléb, ale také housky, koláče a místní specialitu, lenorské česnekové placky. Peče se z darované mouky a hotové dobroty se neprodávají, ale rozdávají. Nejbližší termín pečení je už tuto sobotu od 9 hodin.

Vstup: zdarma

 

PivoPění

30. 6., 13.00–21.00, Praha, Smíchovská náplavka

Řeka, pivo, muzika… Pohoda – tu přesně si užijete na kulturně-gastronomické akci u pražské Vltavy. K ochutnávce pivních speciálů z dvaceti malých českých pivovarů zahraje na lodi Cargo Gallery Marek Ztracený, Gipsy.cz a další. Na toho, komu nechutná pivo, čekají česká vína a pálenky. 

Vstup: zdarma

 

Street Food Jam

1. 7., 10.00–21.00, Praha-Holešovice, klub Cross 

Pravidelný minifestival pouličního jídla pokračuje i tuto neděli. Před holešovickým klubem Cross najdete nejen stánky s jídlem, ale i muzikanty, kteří zahrají k poslechu i k tanci. A co můžete ochutnat tuto neděli? Chystají se pro vás mimo jiné udon nudle s teriyaki omáčkou a hlívou, kimchi s batátovými hranolkami a nebo nudle s krémovou curry omáčkou, cuketou & mungo fazolkami ve Wok up!. Vietnamskou bagetu s bůčkem, bagetu s mletým masem a sečuánským pepřem, krůtí maso s černým pepřem, řapíkatým celerem a rýží nebo super pad thai nudle zkuste ve stánku Pedrito. Na lahodný hummus si skočte k princeznám z Hummus Princess. Asijské chuti zastoupí čínské knedlíčky dim sumTamarindTree a speciální finger food suši od Organic Sushi. Americkou kuchyň bude reprezentovat Mek & Číz s oblíbeným makarony s čedarovou omáčkou a Food on the Move s letním Caesar sendvičem. Pokud neholdujete masu, skočte si do Karma Cafe na studenou okurkovou polévkous avokádem a mátou či na zeleninové tacos do Guero’s Tacos nebo na bezlepkové lívance s meruňkami k Tu KafeDamn Good vás rozpálí ostrou klobáskou nebo křupavými kuřecími křidélky se sojovo-zázvorovou omáčkou. Zchladit se můžete nanuky od Juicee. O potomstvo se vám od 11.00 do 15.00 postarají v dětském koutku.

Vstup: zdarma

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit