0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

V Praze zakotvila farmářská loď Petra. Přiváží s sebou dobré jídlo i hudbu

nábřeží
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Svezte se na letní vlně a vyrazte na vltavskou náplavku. Na Rašínově nábřeží najdete loď, která kromě chuťových a hudebních zážitků nabízí také nezapomenutelný výhled na panorama Pražského hradu.

 

Po úspěšných farmářských trzích přichází občanské sdružení Archetyp na pražskou náplavku s další novinkou, která rozšiřuje nabídku letní zábavy. Farmářská loď Petra, jež kotví na pražském Rašínově nábřeží poblíž železničního mostu na Výtoni, připlouvá s dobrým jídlem a letní hudbou. „Chceme držet především autentickou a kvalitní kuchyni, která čerpá z českých farmářských surovin, kvalitní nealko nápoje, piva z malých pivovarů a malá, rodinná česká a moravská vinařství,“ vysvětluje k nabídce občerstvení jeden z iniciátorů projektu Jiří Sedláček. V odpoledních a večerních hodinách na lodi Petra ochutnáte klobásky a steaky z přeštických prasat z biofarmy Medito, kapří hranolky a sumčí guláš z třeboňských ryb nebo třeba makedonské a slovinské speciality. 

Aktuální nabídku sledujte na facebookovém profilu farmářského tržiště

vaření

Zpestřením celé atmosféry pak budou vystoupení kapel a dýdžejů. „Chceme dát prostor dosud neobjeveným talentům, kteří na svou slávu teprve čekají, ale třeba také kapelám a interpretům, kteří se rekrutují z kvalitního nejen pražského buskingu (pouliční umělci, pozn. red.),“ doplňuje Sedláček. Každý den od 16 do 22 hodin si tak můžete pojíst a zatančit doslova na vlnách. 

Věděli jste, že…
… pouliční umělci, tedy buskeři, jsou s farmářskými trhy o. s. Archetyp spojeni téměř od počátků jejich konání v Praze? Vzniklo tak například úspěšné uskupení The Brownies, které se stalo ikonou sobotních farmářských trhů na Jiřáku. 

Baví nás:
Petra je bývalá nákladní vlečná loď, která převážela potraviny z Čech do přístavů v Hamburku či Rotterdamu. Teď se díky aktivitě občanského sdružení stala místem, kde se potkává kultura a gastronomie. Takový způsob recyklace se nám moc líbí!

loď

Foto: archiv o. s. Archetyp
Autor: jana.koprivova

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč