Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Detoxikační kúra ze šťáv v novém roce

Detoxikační kúra ze šťáv v novém roce

Po každých Vánocích se hodí detoxikační kúra, která naše tělo zbaví nahromaděných škodlivin. Detoxikační kúra je vhodná pro nastartování našeho organismu, který jsme Vánocemi trochu otupili přejídáním a pohodlným způsobem života. Vánoční svátky ovoci a zelenině nepřejí a na pravidelný pohyb není v tomto období příliš času. Detoxikace v této souvislosti znamená proces odstranění odpadních látek a nahromaděných toxinů z těla, a to třeba pomocí zeleninových a ovocných šťáv.
4. 1. 2010 | Autor: redakce Apetitu
Proč detoxikovat?


Detoxikace je jednou z cest, jak organismus zbavit škodlivin a navrátit mu tak ztracenou rovnováhu. Neléčí nemoci, ale funguje jako prevence před nimi. Mezi detoxikační účinky patří zmírnění chronické únavy a spavosti, trávicích potíží a také zlepšení kvality pleti. Navíc stimuluje hormonální systém a zlepšuje psychický stav. Detoxikační kúru by každý z nás měl provádět podle potřeby, a to za účelem podpoření jejího efektu.

Nejbezpečnější a nejsnadnější metodou zbavování škodlivin je džusová kúra. V průběhu celého dne pijte po malých dávkách čerstvé šťávy z ovoce (nejdoporučovanějšími bývají citrusové plody, dále jablka, meloun, hrušky, hroznové víno a jahody) a zeleniny (mrkev, celer, petržel) zředěné vodou, jak radí výživoví poradci. Dostanete tak do vašeho těla enzymy, potřebné minerály a vitaminy. K této proceduře používejte zásadně čerstvě vymačkané ovoce a zeleninu. Pokud použijete kvalitní odšťavňovače, bude ovoce důkladně vylisováno a zbaveno vlákniny, která vzniká jako odpad při odšťavnění. Tělo pak může tyto šťávy a živiny v nich obsažené hned po vypití začít vstřebávat.

V průběhu půstu byste neměli konzumovat alkohol, sladké džusy, kávu, ale ani čaj. Jako jediný vhodný doplněk je minerální voda v množství 2–3 litry. Je nezbytné pít hodně vody, protože voda propláchne vaše zažívací ústrojí. Nezapomeňte, že ruku v ruce s detoxikační kúrou jde i patřičná úprava jídelníčku (vyhýbejte se zejména červenému masu a sladkostem).

Související

5 kroků k očistě organismu

Únor přímo vybízí k různým detoxikačním kúrám počínaje měsícem bez alkoholu známém pod pojmem suchý únor, až po očistné...

Přidat komentář