Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Připravte se na příchod nového roku

Připravte se na příchod nového roku

Navařte čočku, převlečte postele, vyneste koše a rozhodně neservírujte husu. Do nového roku máte totiž podle tradic vkročit nejen pravou nohou, ale i bez jakýchkoliv restů z roku uplynulého. Ostatně ne nadarmo se říká: jak na Nový rok, tak po celý rok. Navíc musíme doufat, aby nám bylo počasí nakloněno, protože na Silvestra-li vítr a ráno slunce svítí, nelze nám dobrého vína se nadíti.
31. 12. 2008 | Autor: redakce Apetitu

Šťastný vstup do nového roku si můžete lehce pojistit. Stačí mítvše pěkně zorganizované a naplánované. Jen tak na nic nezapomenete a všev klidu zvládnete. Kromě silvestrovského pohoštění a slavnostníhooblečení nezapomeňte ani na prádlo, postele a odpadkové koše. Ty musíbýt podle zvyku vynešené, postele čistě povlečené a prádlo vyprané,vyžehlené a uklizené. Zkrátka vám nikde nesmí zůstat ani jeden„restík“.

Uvařte čočku a upečte PFko

Na Nový rok servírujte vše dle libosti, vyhněte se však drůbeži, abyvám neuletělo štěstí. Určitě nezapomeňte servírovat čočku, ať už jibudete podávat jako polévku, salát nebo přílohu. Zajistit by vám totižměla peníze. Pro jistotu si také připravte k posteli sklenici s vodou a dolednice poctivý guláš či jiný „vyprošťovák“, kdyby se vámzapíjení příchodu nového roku vymklo z rukou.

Pokud chcete mít novoroční oslavy opravdu pěkné, nezapomeňte všemokolo sebe popřát hodně štěstí a zdraví. Chcete-li si s přánímopravdu vyhrát, vyrobte takzvané PFko. PF znamená Pour féliciter (Proštěstí) a můžete jej vyrobit z papíru nebo ho můžete i upéct.Výborně se na to hodí vizovické těsto, které je snadné na přípravu adlouho vydrží. Můžete z něj tvarovat písmena, čtyřlístky i prasátkapro štěstí.

Mimochodem, vynálezcem novoročenek byl s největší pravděpodobnostíčeský šlechtic – hrabě Karel Chotek. Nerad přijímal zdvořilostnínávštěvy a tak v roce 1827 začal rozesílat lístky s přáním všehonejlepšího. Říkalo se jim omluvenky a zdobil je hezký obrázek.

Přidat komentář