0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

3+1 novoroční čočka

čočka s vejcem
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Na Nový rok si dejte čočku, aby se vás držely peníze. Připravili jsme pro vás recepty, které to rychle a nápaditě zařídí.

 • Čočkový salát s červenou cibulí a balkánským sýrem
  Drobnozrnná čočka je skvělá právě na saláty, protože se nerozváří. Kombinace fety, červené cibule, petrželky, vinného octa a citronu je prostě dokonalá. Olej použijte extra panenský.
 • Arabský kotlík s čočkou a kuřetem
  Velmi chutné a aromatické jídlo z jednoho hrnce je inspirované kuchyní Středního východu. Podávejte ho s rýží basmati nebo s kuskusem; skvělé je i jen tak s pečivem.
 • Dhál z červené čočky a fazolek mungo
  Výraz dhál v indické kuchyni označuje luštěninu. Někdy toto jídlo připomíná polévku, jindy kaši, ale vždy obsahuje spoustu voňavého koření a překypuje chutí. Ostatně, vyzkoušejte to sami!
 • Novoroční čočka na kyselo
  Nechcete experimentovat s exotikou vonícími recepty? Dejte si tradiční čočku na kyselo s chlebem, vajíčkem a nakládanou okurkou.

Související články

Proč si na Nový rok dopřát čočku?
 • Zajímavosti

Proč si na Nový rok dopřát čočku?

Tradice a zvyky se nevztahují jenom ke Štědrému dni, ale také k Novému roku. Naši předci byli v tomto ohledu poměrně kreativní, a dodržovali hned několik novoročních pravidel. Hospodyňky se musely vzdát uklízení a praní, které...
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
 • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...

Obchod Apetit