Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Praha má festival vína!

Praha má festival vína!

Mezi voňavé a chutné festivaly přibude příští týden jeden zcela nový. Těšte se na první ročník Prague Wine Week, který bude plný výborného vína a vybraných lahůdek. Od 12. do 18. ledna tak budou po celé Praze probíhat nejrůznější akce zaměřené na víno - degustace, speciální večeře i slevy na vybrané zboží. Chybět přirozeně nebudou ani vinaři a dovozci vín, kteří budou pořádat nejrůznější ochutnávky.
9. 1. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Do festivalu se zapojilo celkem osmačtyřicet pražských podniků. Jsou mezi nimi například restaurace La Degustation, Le Terroir, V Zátiší, Bellevue, Aromi, Mlýnec nebo Café Imperial, hotely Crowne Plaza Prague, Adalbert, Chateau St. Havel, Savoy a Veronský dům, vinotéky M. Král & spol., Le Bouchon, Le Bourgin, Cellarius, Wines Home či Karneval, vinné bary Grand Cru, Monarch, Divinis, Full Bottles, Dům vína U Závoje nebo Champagne bar, prodejny vín a delikates Wine Food Market, Le Petite France, La Bottega, Jan Paukert a mnoho dalších.

Prague Wine Week nabídne vína i delikatesy


Například v Champagne baru v pražském Ungeltu si po dobu festivalu můžete dát na baru dvě skleničky za cenu jedné, společnost AD Vivum nabídne milovníkům vína možnost vyzkoušet speciální sommeliérské sklo a ve vinotéce Vino Markuzzi bude mít příležitost odhalit tajemství odrůdy Nebbiolo. Vinotéka Riesling & Co. připravila týden „otevřených dveří" a ve vinotéce Bacchus Vins & Champagnes se budou ochutnávat francouzská vína Mouton Cadet od Baron Philippe de Rothschild.

Během Prague Wine Week ale přirozeně nepůjde jen o víno. V restauraci La Degustation bude degustační menu „ušité“ na míru šampionům soutěže Prague Wine Trophy a v restauraci Bellevue pro vás připraví degustační menu s 20 % slevou, vyhrát zde dokonce můžete večeři zdarma. Přestože půjde o týden s víny, nebude chybět ani degustace vzácných minerálních vod ve Francouzské restauraci Obecního domu.

Na pátek si nic neplánujte, jde se ochutnávat!


Vyvrcholením festivalu bude v pátek 16. ledna Galadegustace medailových vín, oceněných v soutěži Prague Trophy. V obou patrech Břevnovského kláštera se mezi 13 a 19 hodinou představí přes tři sta druhů vín z více než sta vinařství světa. Vstupenky v ceně 1000 Kč je možné zakoupit v síti Ticketpro. Kalendář všech akcí včetně kontaktů a informací o nutnosti rezervace najdete na www.praguewine.cz.

Přidat komentář