0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Praha má festival vína!

červené víno
ZDROJ: Unsplash.com
sdílet:

Mezi voňavé a chutné festivaly přibude příští týden jeden zcela nový. Těšte se na první ročník Prague Wine Week, který bude plný výborného vína a vybraných lahůdek. Od 12. do 18. ledna tak budou po celé Praze probíhat nejrůznější akce zaměřené na víno - degustace, speciální večeře i slevy na vybrané zboží. Chybět přirozeně nebudou ani vinaři a dovozci vín, kteří budou pořádat nejrůznější ochutnávky.

Do festivalu se zapojilo celkem osmačtyřicet pražských podniků. Jsou mezi nimi například restaurace La Degustation, Le Terroir, V Zátiší, Bellevue, Aromi, Mlýnec nebo Café Imperial, hotely Crowne Plaza Prague, Adalbert, Chateau St. Havel, Savoy a Veronský dům, vinotéky M. Král & spol., Le Bouchon, Le Bourgin, Cellarius, Wines Home či Karneval, vinné bary Grand Cru, Monarch, Divinis, Full Bottles, Dům vína U Závoje nebo Champagne bar, prodejny vín a delikates Wine Food Market, Le Petite France, La Bottega, Jan Paukert a mnoho dalších.

Prague Wine Week nabídne vína i delikatesy
Například v Champagne baru v pražském Ungeltu si po dobu festivalu můžete dát na baru dvě skleničky za cenu jedné, společnost AD Vivum nabídne milovníkům vína možnost vyzkoušet speciální sommeliérské sklo a ve vinotéce Vino Markuzzi bude mít příležitost odhalit tajemství odrůdy Nebbiolo. Vinotéka Riesling & Co. připravila týden „otevřených dveří" a ve vinotéce Bacchus Vins & Champagnes se budou ochutnávat francouzská vína Mouton Cadet od Baron Philippe de Rothschild.

Během Prague Wine Week ale přirozeně nepůjde jen o víno. V restauraci La Degustation bude degustační menu „ušité“ na míru šampionům soutěže Prague Wine Trophy a v restauraci Bellevue pro vás připraví degustační menu s 20 % slevou, vyhrát zde dokonce můžete večeři zdarma. Přestože půjde o týden s víny, nebude chybět ani degustace vzácných minerálních vod ve Francouzské restauraci Obecního domu.

Na pátek si nic neplánujte, jde se ochutnávat!
Vyvrcholením festivalu bude v pátek 16. ledna Galadegustace medailových vín, oceněných v soutěži Prague Trophy. V obou patrech Břevnovského kláštera se mezi 13 a 19 hodinou představí přes tři sta druhů vín z více než sta vinařství světa. Vstupenky v ceně 1000 Kč je možné zakoupit v síti Ticketpro. Kalendář všech akcí včetně kontaktů a informací o nutnosti rezervace najdete na www.praguewine.cz.

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč