Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Alternativní káva nyní i v českých podnicích

Káva není jen espresso. Dobrou kávu lze připravit i jinými, levnějšími metodami. Na výsledném nápoji ulítnete podobně jako na dobrém espressu. A možná ještě víc! Ochutnat ho teď poprvé můžete i v české restauraci.
23. 8. 2013 | Autor: redakce Apetitu

French press, aeropress, vacuum pot, drip – znějí vám ta slova cize? Mají jedno společné: všechno jsou to alternativní přípravy kávy. Nevyužívají zbytečně drahé a složité stroje na přípravu espressa, ale jiné jednoduché pomůcky, které vycházejí z principu louhování mletých kávových zrn a jejich včasného odstranění z nápoje. Více o nich například na stránkách české pražírny Doubleshot, kde najdete i videoukázky alternativní přípravy kávy včetně filtrování kávy pomocí japonského keramického filtru.

Alternativní káva v restauracích


Jako naprostou novinku nyní kávu z filtru zavádí do své nabídky pražská michelinská restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise, v jejímž nápojovém menu už espresso nenajdete. Jako vůbec první česká restaurace nabízí jednodruhovou výběrovou kávu připravenou na japonském keramickém filtru Hario V60, aktuálně je to keňská káva ze závodu Karagoto. Podnik ji nabízí nekompromisně bez mléka a cukru. Kávová zrna pro La Degustation vybírá a praží Doubleshot.

Tato první vlaštovka vychází vstříc novému zahraničnímu trendu, kde prvotřídní podniky věnují velkou péči a pozornost nejen samotným pokrmům, ale také bezchybné kávě. „Doufáme, že se nechají restaurace u nás i ve světě inspirovat a ve špičkových restauracích bude mít špičková káva své místo čím dál tím více. Zatím je v restauracích spíše popelkou,“ myslí si Jaroslav Tuček, spolumajitel pražírny Doubleshot. Je paradoxní, že ač espresso patří k nejoblíbenějším kávovým nápojům v českých podnicích, jsou alternativní metody mnohem jednodušší jak na vybavení, tak na správný postup přípravy kávy.

 

 

Kde ještě ochutnat


V Praze nabízí alternativní přípravy kávy například karlínská kavárna Můj šálek kávy, letenské bistro Love Kidó nebo vinohradský Monolok, v Brně můžete ochutnat kávu z filtru v kavárně Fusion nebo třeba v Cafe Mitte. Kávu vám často přinesou již ve skleněném džbánku nebo keramickém šálku na stůl, tak se nestyďte požádat o ukázku přípravy kávy pěkně zblízka. Je to zážitek, který nás baví pořád znovu a znovu a…

 

 

 

Související

Green Coffee: zázračný přípravek na hubnutí nebo výmysl biodoby?

Green Coffee bylo světu představeno teprve před několika lety jako zázračný prostředek na hubnutí. Odborníci na výživu...

Přidat komentář