Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Automat na pizzu? Žádná novinka!

Automat na pizzu? Žádná novinka!

Pizzerie mají novou konkurenci – zářivě červený automat, který vám za necelých pět eur do pár minut vyrobí pizzu. Zpráva, která o víkendu proletěla internetem, jistě zaujala nejednoho milovníka italské pochoutky. Automat na pizzu ale zas takovou novinkou není, i když tento, s podmanivým názvem Let’s Pizza (volně přeloženo Pojďme na pizzu), bude mít asi větší úspěch než jeho předchůdci. Už jen proto, že jeho vývoj dotovala nadnárodní společnost Unilever.
1. 4. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Nový automat se zrdil na Univerzitě v Bologni. Automat využívá speciální technologii k výrobě a hnětení těsta z mouky a vody, které dokáže vyválet a rozmístit na ně rajčatovou omáčku a další přísady. Díky infračerveným paprskům se pizza upeče dokřupava. A to vše prý jen za necelé tři minuty. Vynálezce Claudio Torghele tvrdí, že první pokusné stroje rozmístěné ve dvou italských regionech si získaly obrovskou popularitu.

Dvě minuty, pět dolarů a spokojený strávník

„Tohle není jen automat, to je minipizzerie. Má to okýnka, kde můžete sledovat celý proces přípravy své pizzy. Děti, včetně těch mých, milují, když ta mašina pracuje, vždycky je u ní dav,“ tvrdí šestapadesátiletý Torghele. „Když chci jíst velkou pizzu, jdu do pizzerie. Ale naše výrobky jsou uspokojivé, levné a dostupné čtyřiadvacet hodin denně. Je to zkouška ekonomické krize. Levné a rychlé jídlo jde na dračku,“ tvrdí Torghele. „Koukněte se na McDonald’s, jeho zisky rostou. Levné a rychlé jídlo je zkrátka díky krizi v kurzu.“

Italští pizzaři se na nový přístroj dívají se zdviženým obočím. „Je to jen hračka,“ prohlásil Pino Morelli z Asociace italských pizzařů. „Možná to bude mít úspěch za oceánem, ale Italové se s pizzou narodili, jejich matky je pizzou krmí už odmala. Rozumí pizze a nedají se obelhat.“

Konkurentem pro Let’s Pizza bude pravděpodobně The Wonder Pizza Machine, automat na pizzu, který byl v roce 2003 představen na výstavě v Londýně. Podle dostupných údajů je ještě o minutu rychlejší a o pár drobných levnější než Let’s Pizza – horkou a voňavou pizzu vám vydá už za dvě minuty, zaplatíte za ni okolo pěti dolarů.

Přidat komentář