Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Naložte hermelín, chystá se 3. sýrová nakládačka!

Naložte hermelín, chystá se 3. sýrová nakládačka!

Obvolejte strýčky a tetičky o recept, prolistujte knihy a časopisy pro inspiraci nebo jen zapojte svoji fantazii a začněte nakládat. Chystá se totiž již třetí ročník Velké sýrové nakládačky, tedy soutěže v nakládaných hermelínech. Jak a do čeho hermelín naložíte, čím jej ochutíte a jak jej naservírujete, je čistě na vás, fantazii se přirozeně meze nekladou. Tak hurá do toho!
24. 4. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Třetí ročník sýrové nakládačky proběhne 12. května v zahradě Komunitního centra Kampa. Počet soutěžících je omezen na 15 (s ohledem na kapacitu žaludků poroty), proto doporučujeme přihlášku poslat co nejdříve. Přihlášku k účasti v soutěži zašlete do 5. května 2009 na syrova.nakladacka@centrum.cz.

Každý soutěžící musí přinést minimálně tři vzorky svého soutěžního hermelínu. K nakládání je povoleno použít jakoukoli chuťovou variantu sýrů Sedlčanský hermelín. Každý přihlášený hermelín se automaticky účastní soutěže v obou kategoriích – tedy v chuťové i vzhledové. Váš hermelín tedy nemusí být nejchutnější, ale pokud ho bravurně naservírujete, můžete rovněž vyhrát. Nezapomeňte ale, že v kategorii ‚nejvzhlednější hermelín‘ je možno použít jako dekoraci sýru pouze stravitelné předměty!

Velká sýrová nakládačka začne v 18.00, kdy by se měli dostavit soutěžící, aby stihli přenést své výtvory na talíř a patřičně je tam naaranžovat. Každý účastník s sebou musí přinést svůj originální recept, aby mohl být případně zveřejněn! Každý přihlášený hermelín musí mít své soutěžní jméno, a tak nebude posléze problém dohledat recept na hermelín, který vám nejvíce chutnal. Novinkou letošního ročníku je totiž Cena návštěvníků, o které rozhodnou všichni, kdo se přijdou podívat. Na výherce jednotlivých kategorií čekají hodnotné, nejen sýrové ceny, včetně zástěry Apetit, kterou si můžete objednat v Apetit klubu.

Organizátoři prosí, aby si účastníci nezapomněli s sebou přinést pečivo. Občerstvení v podobě pivo, limo, víno bude zajištěno, stejně jako tácky a vidličky. Více o Velké sýrové nakládačce III. najdete na webových stránkách http://syrovanakladacka.blog.cz/.

Přidat komentář