Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Jak na to: cibulový základ pro dokonalý guláš

Správný hospodský guláš se neobejde bez cibule. Poradíme vám, jak na ni.
11. 10. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Správný guláš musí mít krásnou sytou barvu, musí být hustý a maso se musí doslova rozplývat na jazyku. Prvním krokem k úspěchu je cibulový základ. Na tom si dejte opravdu záležet, protože má velký vliv na chuť a barvu guláše. Cibuli nakrájejte nahrubo na kostičky a smažte na dostatečném množství sádla. Plamen nechte ztlumený, aby se vám cibule nepřipalovala. Pozorně ji hlídejte, občas promíchejte. Než se cibule usmaží, připravte si maso.

K získání tmavohnědé barvy potřebuje cibule aspoň třicet minut. Nesnažte se proces nijak urychlit, ani ošidit. Věřte, že investovaný čas se vám vrátí v neodolatelné chuti guláše. Cibule se však za žádných okolností nesmí spálit na uhel, guláš by byl hořký a vaše práce by přišla vniveč. Pro jistotu mějte při ruce vývar nebo vodu – kdyby se vám zdálo, že cibule začíná už moc hnědnout, jednoduše ji zalijte a maso pak raději opečte ve vedlejší pánvi či hrnci. A nezapomeňte – mletá paprika, díky které guláš získá výraznou cihlovou barvu, se do hrnce přidává až v okamžiku, kdy je v něm i opečené maso. Také se snadno spálí a výsledkem je opět hořká chuť.

Jak na poctivý hospodský guláš krok za krokem se dozvíte v našem bookazinu Krok za krokem: 63 receptů od nejlepších šéfkuchařů a cukrářek, který si můžete objednat v našem on-line obchodě obchod.apetitonline.cz. V bookazinu najdete kromě receptu na guláš i postupy na další legendy české kuchyně jako je luxusní koprovka, španělské ptáčky či kynuté koláče a spoustu pokladů světové kuchyně.

Související

Jak vybrat maso na hovězí guláš

Jak vybrat maso na hovězí guláš

Co potřebujete vědět, než vyrazíte k řezníkovi?
Učíme se od mistra: Hospodský guláš

Učíme se od mistra: Hospodský guláš

Říká se, že na guláši si pochutnáte jen v hospodě. Přesvědčíme vás, že ho zvládnete uvařit i doma. Jen si na jeho...
Čím zahustit guláš

Čím zahustit guláš

Zkuste některý z našich tipů na zajímavou jíšku.

Guláš bez míchání

Potřebovat budete deset minut - zbytek práce za vás vykoná trouba. Rozdíl mezi touhle expresní rychlovkou od Kristýny...

Vaškův guláš z trouby

Díky přípravě v troubě se v guláši výjimečně zkoncentrují chutě. Na party jeho množství zdvojnásobte.

Přidat komentář