0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

5 biopotravin, které se vyplatí koupit

5 biopotravin, které se vyplatí koupit
sdílet:

Září letos opět patří bioproduktům. Tady je pět potravin, které stojí za vyšší cenu v organické kvalitě. Biopotraviny pomalu plní pulty obchodů a v kvalitě bio dnes můžete koupit téměř cokoliv. Od základních potravin, jako jsou mléčné výrobky, maso a uzeniny přes luštěniny a suché plody až po čokolády, marmelády a další mlsoty.

Produkty, které pocházejí z ekologického zemědělství, stojí víc a ne vždy vyšší cena přináší i výrazné benefity. Které biopotraviny se podle expertů vyplatí, i když se zaplatí? 

1. Maso

Výraznější chuť, vyšší obsah výživných látek a také lepší textura – to vše čekáme od masa z ekologického chovu. Jako významné plus vnímáme také šťastnější a pohodovější život zvířat předtím, než jdou na pekáč. Zkuste někdy k nedělnímu obědu upéct biokuře. Budete nadšeni šťavnatostí masa.

steak

2. Mléčné výrobky

Patří k nejprodávanějším produktů v kvalitě bio. Stačí ochutnat a pochopíte proč. Rozdíl v konzistenci, obsahu i chuti je s konvenčním zemědělstvím nesrovnatelný. Třeba bio kozí sýry jsou lahůdkou, na které je snadné vytvořit si závislost. 

mléčné výrobky

3. Polenta a kukuřičné výrobky

Ve USA je drtivá většina plochy oseta geneticky modifikovanou kukuřicí. Škrob z ní najdete ve spoustě potravin, které denně běžně jíte. Pro polentu na kaši sáhněte raději do regálu ve zdravé výživě. 
Tip na mlsání: Skvělou kukuřici na popcorn, který si můžete připravit doma, najdete v prodejnách dm pod značkou Alnatura. 

polenta

4. Sójové produkty

Spolu s kukuřicí patří sója k nejčastěji geneticky modifikovaným plodinám. Tím se zvyšuje výnosnost i odolnost vůči chorobám. U výrobků ze sóji, která byla vypěstována v rámci ekologického zemědělství, máte jistotu, že s ní nijak manipulováno nebylo. 
Náš favorit: Skvělé výrobky z biosóji, která se pěstuje na Slovensku, nabízí už dvacet let slovenská firma Alfa Bio. Jejich produkty koupíte v prodejnách zdravé výživy nebo třeba síti prodejen Billa.

tofu

5. Citrusy

Nastrouhaná kůra z citronu nebo pomeranče skvěle dochutí dezerty a moučníky. Citrusy z konvenčního zemědělství jsou však velmi intenzivně stříkané, a tak je pokrývá vrstva pesticidů a dalších chemických látek. Bohužel ji neodstraní ani pečlivé omytí. Kůru z biocitronů si můžete klidně nastrouhat a zamrazit do zásoby. Budete ji tak mít vždy po ruce. My už si bez ní bábovku nedokážeme představit! 

citrony

Související články

Autor: jana.koprivova

Apetit magazín

Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?
  • Lidé a jídlo

Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?

Kuchařky vždy byly oblíbeným knižním žánrem. V knihkupectvích najdeme širokou nabídku českých i zahraničních autorů a to i přes to, že receptů je plný internet. Do dnešní podoby se nějaký čas vyvíjely. Víte, jak vypadaly socialistické...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit