0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Pro zahřátí: horký punč

horký punč
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

Připravte si tekutou vzpruhu, po které vám zrůžoví tváře.  Někdy stačí k zahřátí jen hrnek černého čaje s rumem či slivovicí. V adventním období si klidně dopřejte něco lepšího a uvařte si punč.

Ačkoli tento nápoj bývá spojován s Anglií, pochází z Indie. Jeho název odkazuje na hindské slovo panča, které znamená pět. Tolik přísad totiž do punče původně patřilo. Dnes má však horký nápoj desítky variant. Základem je víno, destilát, cukr, ovoce a koření. Punč se ředí čerstvě svařenou vodou nebo silným černým čajem, který mu dodá plnou chuť.

Z koření se do něj nejlépe hodí skořice, hřebíček, vanilka a zázvor. Do punče se přidává také sušené ovoce a plátky citrusů. Závěrečnou tečku zajistí destilát, například griotka, brandy, rum, calvados nebo whisky. Experimentujte podle chuti – kouzlu aromatického nápoje prostě podlehnete.

Náš tip: Punč můžete uvařit i pro děti. Stačí vynechat alkohol a přidat ovocnou šťávu. Skvělé jsou rybízová, brusinková nebo červená hroznová, které nápoji dodají sytě rubínovou barvu.

 

Související články

Zahřejte se lahodným domácím punčem
  • Tipy a triky

Zahřejte se lahodným domácím punčem

Zpříjemněte si s námi období nadcházející zimy a připravte si pravý horký domácí punč. Drink pocházející původně z daleké Indie, který putoval přes Anglii až k nám do Evropy, si v Čechách vychutnáváme zejména v období vánočních...
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

V čem se liší černá mrkev od oranžové a co si z ní uvařit?
  • Suroviny

V čem se liší černá mrkev od oranžové a co si z ní uvařit?

Na první pohled se může zdát, že černá mrkev je jen rozmar šlechtitelů zeleniny. Chutná téměř stejně jako ta oranžová, jen má možná o trochu zemitější chuť. Její největší výhodou je ale barva, která dokáže proměnit jídla v umělecký počin! ...
Škola vaření: chilli omáčka
  • Tipy a triky

Škola vaření: chilli omáčka

Tomu říkáme vášeň! Domácí chilli omáčka inspirovaná asijskou kuchyní vás roztetelí a dodá letnímu vaření říz.   ...

Obchod Apetit