Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na nápoje

Krátká návštěva nebo pracovní schůzka se možná obejde bez jídla, ale určitě se nikoli bez dobré kávy, čaje, limonády či jiného lahodného nápoje. Neformální setkání často provázejí míchané drinky nebo sladké nápoje na pomezí dezertu. Něco k pití se navíc obvykle neodmítá. Přijmeme-li nabízený nápoj, jde o projev přátelského vztahu. 

...

 

Teplé nápoje 

Zahřát se zevnitř je pro člověka příjemné jak tělesně, tak po psychické stránce.

Bez kávy nebo čaje si mnoho z nás neumí představit ranní vstávání, odpolední přestávku v práci nebo posezení s přáteli. Vlastní čajovou směs si dokonce můžete podle našeho receptu připravit i doma a překvapit s ní hosty nebo ji někomu darovat. Nesmíme zapomenout ani na alkoholické teplé nápoje

  • Svařená vínagrogy nebo punče jsou oblíbené hlavně v zimním období a pomůžou i ve chvíli, kdy je potřeba trochu rozproudit krev. 

Šťávy, smoothies, jogurtové nápoje

Ovocné a zeleninové šťávy naopak využijeme, pokud to s alkoholem přeženeme a potřebujeme se dát dohromady. V podstatě jakékoliv ovoce či zeleninu můžete výkonným přístrojem jednoduše odšťavnit. Čerstvě vylisovaná šťáva představuje vitamínovou (ale i cukrovou) bombu, obzvlášť, ozvláštníte-li ji třeba oblíbeným zázvorem

  • Smoothies jsou variantou rychlé snídaně, kdy do sebe dostanete spoustu vitamínů, zdraví prospěšných látek ale i cukru. Vždycky je lepší ovoce či zeleninu rozkousat za použití vlastních zubů. Smoothie na druhou stranu dokáže skvěle kombinovat chutě jednotlivých kousků plodin.
  • Doporučujeme vyzkoušet avokádové smoothie, které zasytí a překvapí svou sametovou konzistencí.  
  • Přidáním jogurtu do nápoje obohatíte jeho složení o bílkoviny, případně o prospěšné bakterie. Výborné je například mangové lassí, které kombinuje bílý jogurt a smoothie.
  • Ayran na druhou stranu připravíte pouze z jogurtu, vody a špetky soli. Osvěží dokonale!

Limonády a ledové čaje

Limonády a studené čaje jsou velmi oblíbené jak u dětí, tak u dospělých. Pijí se obvykle brčkem a evokují prosluněný parný letní den, kdy je potřeba se něčím zchladit.

Koktejly a míchané drinky

Chcete ozvláštnit oslavu narozenin nebo silvestrovský večírek a došly vám nápady na pohoštění? Připravte neobyčejný koktejl, díky kterému se na váš večírek jen tak nezapomene. V repertoáru jich nabízíme spoustu. 

  • Mojitem nikdy nic nezkazíte, jen si pro jistotu připravte velkou zásobu ledu.  
  • A co třeba řízná Bloody Mary jako přípitek? Nesedne každému, ale mnozí na ni zároveň nedají dopustit. Podávejte ji se stonkem řapíkatého celeru místo míchátka. 
  • Fajnšmekři neodolají hořkosladkému negroni
  • Zajímavou formou alkoholického nápoje je i ovocná bowle. Vyzkoušet můžete třeba naši melounovou bowli s broskvemi. 

Celý popis