0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

9 vychytávek v kuchyni, které vám ušetří čas

Vaření v kuchyni
ZDROJ: Toa Heftiba/Unsplash
sdílet:

Nechce se vám kupovat speciální nůž na máslo nebo mřížka na chladnutí dezertů? U vážení surovin zašpiníte řadu misek ,zapomněli jste vychladit lahev šampaňského? Máme pro vás 9 vychytávek, které ukrátí váš čas v kuchyni a pomůžou vám zdolat nesnáze.

1 Zamrazte si vývar

Základ do omáček, polévek či rizota - vývar. Připravený v mrazáku v pohotovosti ukrátí čas vaření a pozvedne chuť výsledného pokrmu. Zamrazit vývar můžete po libovolných množstvích, hodit se mohou i tvořítka na led nebo plastová plata na vejce..

2 Odměřujte suroviny v jedné míse

Rádi pečete a každou surovinu vážíte zvlášť? Digitální váha umožňuje odměřovat postupně. Vše můžete vrstvit do jedné mísy, ve které budete také míchat, mixovat či zadělávat na těsto. Ušetříte si čas a práci s mytím nádobí .

3 Čím nasekat bylinky?

S příchodem jara se zazelenaly zahrádky, balkony i květináče všemi druhy bylinek. Pokud je chceme přidat do pomazánky, polévky, omáčky, či si je zamrazit na později, je třeba je omýt a nasekat. K ruce můžou být kromě ostrého nože také nůžky nebo dokonce kráječ na pizzu. Krájecí kolečko pomůže v rychlé přípravě a nemusíte se bát o své prsty.

4 Poddajné máslo během chvilky

Tuhá kostka másla právě vyndaná z lednice se jen těžko maže na chleba. Nemusíte si kupovat speciální nůž na máslo, postačí vám obyčejná škrabka na brambory, kterou máslo pohodlně seškrábnete po užší straně kostky. Máslo v tenké vrstvě na krajíci chleba snáze povolí a bez potíží jej rozmažete po celé ploše.

5 Miska už neuteče

Bojujete při míchání těsta, pomazánky nebo šlehání vajec s neposednou miskou? Jejímu tanci po pracovní desce zabráníte zvlhčenou utěrkou. Miska zůstane na svém místě a vy se můžete s vervou pustit do míchání či šlehání.

6 Vychlazený šampus během chvíle

Ať už k vám přijde nečekaná návštěva nebo jste zapomněli dát chladit láhev šampusu na výročí svatby, máme pro vás trik jak si během 20 minut pochutnat na vychlazených bublinkách. Připravte si vysokou karafu či džbán, do ní natočte studenou vodu s hrstí soli a pár kostkami ledu. Ponořte do vody lahev šampaňského a chlaďte. Stačit by měla necelá půlhodina. 20

7 Kompaktní arašídové máslo

Po chvíli stání ve sklenici se přirozeně odděluje olej od pevnější části arašídového másla. Když jej chcete použít, je třeba vše nejprve důkladně promíchat, a to se stává s ubývajícím obsahem téměř nemožné. Pokud však budete sklenici másla skladovat dnem vzhůru, olej na povrchu rychle sestoupí ke dnu ve chvíli, kdy sklenici obrátíte a otevřete. K dispozici vám tak bude ihned homogenní směs.

8 Už žádný sýr na struhadle

Během strouhání lepivého sýra nás občas pokouší trpělivost. Vyhněte se dolování sýru z vnitřní strany struhadla jednoduchým trikem. Před použitím struhadlo nastříkejte olejem ve spreji či vymažte pomocí mašlovačky. Sýr bude po struhadle krásně klouzat a nebude na něm ulpívat.

9 A když nemáte mřížku, použijte žehlící prkno

Po dopečení chleba, koláče, dortového korpusu či muffinů je třeba je vyndat na mřížku k vychladnutí, aby zespodu nenavlhl. Pokud doma nemáte žádnou odkládací podložku, vystačíte si s žehlícím prknem. Stačí z něj sundat látkovou výztuž a pečivo položit na kovovou konstrukci, podobně poslouží také papírové plato na 60 ks vajec. Získáte tím také větší prostor pro vytváření polevy či zdobení.

Související články

Autor: Hana Kovaříková

Apetit magazín

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo
  • Tipy a triky

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo

Guláš, svíčková a knedlo vepřo zelo, když je tahle trojice na poledním menu v restauraci, máme problém se rozhodnout. Pro dnešek máme ale jasno! Dejte si s námi to nejlepší knedlo vepřo zelo, máme pro vás tipy na jedno z nejlepších českých...
Jak na bezlepkový chléb?
  • Jak na to

Jak na bezlepkový chléb?

Ať už patříte mezi celiaky nebo chcete svůj jídelníček odlehčit, máme pro vás tipy, jak si doma připravit chutný bezlepkový chléb. Vyplatí se používat kupované bezlepkové směsi nebo je lepší spolehnout se na vlastní síly? Připravte si s...
Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti
  • Zajímavosti

Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti

Pozitivní účinky kombuchy na lidský organismus jsou známy již tisíce let. Jedná se o fermentovaný nápoj, který je díky živým kulturám bohatý na probiotika, antioxidanty a mnoho dalších prospěšných látek. Jak si kombuchu připravit doma? ...
AD
Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!
  • Nakupujeme

Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!

Věděli jste, že domácnosti jsou odpovědné až za 53 % potravinového odpadu? Tento alarmující údaj, zveřejněný organizací Zachraň jídlo, nám může posloužit jako odrazový můstek ke změně. Naučíme-li se lépe hospodařit, bude to mít pozitivní...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč