Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Vyšla kuchařka Dobroty s příběhem. Přijďte na autogramiádu známých osobností

Vyšla kuchařka Dobroty s příběhem. Přijďte na autogramiádu známých osobností

Simona Stašová, Aňa Geislerová, Michal Viewegh, Eliška Balzerová nebo ochránce gastronomické kultury Roman Vaněk přispěli svými oblíbenými recepty a světlo světa spatřila dobročinná kuchařka Dobroty s příběhem.
7. 6. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Kuchařka, do které přispělo více než šedesát známých českých osobností, vznikla pod taktovkou občanského sdružení Portus Praha. Výtěžek z jejího prodeje bude použit na stavbu potravinářské dílny v Davli pro handicapované. Sdružení Portus je známé výrobou nakládaných sýrů a utopenců. Ty prodává pod názvem Dobroty s příběhem, které inspirovaly i vydání ojedinělé kuchařské knihy. Nenajdete v ní klasické recepty na guláš nebo svíčkovou, ale jen jednoduchá jídla od známých tváří. Doma si můžete naložit mozzarellu podle Ani Geislerové, opéct topinky podle Oldřicha Kaisera nebo zkusit škvarkové placky od Romana Vaňka. Každý recept je doplněn komentářem nebo úsměvným příběhem, který má každý autor s jídlem svého srdce spojený. Ani časopis Apetit nezůstal pozadu a do této dobročinné akce přispěl receptem na exoticky nakládané žampiony.

Kuchařka stojí 299 Kč. Koupíte ji na www.dobrotyspribehem.cz. Nebo vyrazte na autogramiádu, která se koná v sobotu 9. června 2012 na farmářských trzích na Vítězném náměstí v Praze-Dejvicích. Projekt přijdou pokřtít i někteří spolutvůrci – herečka Simona Stašová, slavný virtuos Jaroslav Svěcený, šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk a cukrářka Iveta Fabešová. Zakoupením kuchařky podpoříte dobrou věc a pochutnáte si na oblíbených receptech známých osobností.

Připravila Irena Vaňková

Přidat komentář