Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

9 nejlepších receptů na rajskou omáčku

9 nejlepších receptů na rajskou omáčku
ZDROJ: Apetit

Rajská omáčka, to je poklad české kuchyně. Někdo ji má zprotivenou školní jídelnou, ale přitom jde o skvělé jídlo, které neodolatelně voní po perníku a novém koření. 

Rajská omáčka s italskou rajčatovou nemá mnoho společného. Připravit ji můžete i z čerstvých rajčat, ale ta jako od babičky je z protlaku a kořenové zeleniny.

Do tradiční rajské omáčky patří neodmyslitelně mrkev, celer, petržel, rajčatový protlak, nové koření a bobkový list. Ostatní ingredience přidejte podle toho, jaké chcete docílit chuti. Plnou chuť jí dodá červené víno, lehkou kyselinku vinný ocet nebo citron. Pokud toužíte naopak po sladké chuti, vyvažte omáčku cukrem.

  • Rajská omáčka je také skvělou cestou, jak upotřebit hovězí maso z vývaru. Hospodárný způsob, jak připravit kompletní nedělní oběd.
  • Pokud se vám zdá omáčka příliš řídká, můžete ji zahustit strouhaným perníkem, který ji dodá nezaměnitelnou vůni a chuť. Pokud perník nemáte, připravte si klasickou jíšku. Jak na ni zjistíte v našem článku.

Pasírovat, či nepasírovat?

Díky pasírování bude omáčka velmi jemná, ale chutnat vám bude i bez toho. Pokud budete pasírovat, usnadněte si práci tím, že omáčku předem rozmixujete a až teprve potom začnete s pasírováním.

  • Hotovou rajskou omáčku můžete podávat s knedlíky, těstovinami nebo rýží. Pokud chcete, můžete omáčku ještě před podáváním ozdobit čerstvou bylinkou.

[[nid:39324]]

Buďte kreativní

Studnicí různých variant receptů na rajskou omáčku je pořad MasterChef Česko. Mezi jídla, která si zasloužila ohlas, patřila i rajská omáčka soutěžícího Robina, který připravil rajskou s hovězím steakem a fenyklem. Porotu zaujala především výrazná chuť omáčky, do níž Robin přidal badyán, anýz a skořici. Základem byl klasicky kořenová zelenina, rajčatový protlak a silný vývar.

Zdroj: Apetit

Skryt pre seznam