0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Kavárny naživo přinesou v říjnu jedinečný kulturní program

Kavárny naživo
ZDROJ: Archiv
sdílet:

V říjnu se bude v sedmi různých městech po České republice konat třetí ročník multižánrového festivalu Kavárny naživo. Do kavárenských podniků v Praze, Mariánských Lázních, Jihlavě, Písku, Ostravě a letos také v Drážďanech přiveze workshopy, přednášky, divadlo i koncerty, přičemž vstupné je vždy zdarma, nebo dobrovolné. Slavnostní zahájení proběhne 30. září v 18:00 v Café Komedie a festival potrvá do 28. října.

Kavárny naživo navazují na dva předchozí úspěšné ročníky festivalu. Na programu jsou pondělní přednáškové a diskusní večery, jejichž tématy budou závislosti, fenomény současné doby, kreativní průmysl, cestování, školství či autismus a menšiny. Vždy ve středu přijde na řadu divadlo a pátky budou patřit hudebním koncertům. Každou neděli se budou konat workshopy. Třeba v Praze se díky nim mohou účastníci naučit, jak připravovat kávu.

Zahajovací večer nabídne 30. září od 18:00 v Café Komedie bohatý program. Součástí odpoledne a večera budou jak první přednášky na téma společného soužití Vietnamců a Čechů a fenoménu levných letenek, tak hudební a divadelní vystoupení. Nezisková organizace Loono zase připraví workshop o tom, jak na prevenci rakoviny prsu a varlat.

Kavárny naživo přednáška Kavárny naživo koncert

Letos poprvé vyváží kavárny svůj program za hranice, a to do německých Drážďan. Ředitelka Národního ústavu pro autismus Magdalena Čáslavská tu bude přednášet o autismu i mýtech s ním spojenými, René Nekuda zase o tvůrčím psaní a Marie Heřmanová z Autonomního centra Klinika o neziskových organizacích. Politoložka Fredericke Wahl naopak přijede do Prahy s přednáškou o xenofobii. Do Jihlavy z Německa zamíří výtvarník Matthias Döhler a uspořádá workshop o ilustracích.

Kavárny naživo představení

Další novinkou letošního ročníku je i ubytování. Zájemci mohou nabídnout svůj gauč k přespání někomu, kdo by se do daného města rád podíval a navštívil zde přednášku. Poté může na oplátku nabídnout svůj gauč jinému cestovateli. Rezervace i registrace gaučů probíhají přes systém na webu Kaváren naživo.

Hlavním cílem festivalu je oživit místa, kde se lidé dennodenně potkávají, a vnést do nich nový elán a přínosný program. Hostům tak chce nabízet zážitky, které přesahují běžnou kavárenskou zkušenost a které na menu podniků nenajdou. Celý festival je neziskový.

Kavárny naživo duet

Jak za organizační tým říká Barbora Smyčková: „S odkazem na první republiku festival přináší návštěvníkům návrat kulturního ducha do jejich každodenně oblíbených míst.” Návštěvníci navíc na webu mohou hlasovat o nejlepší interiér, obsluhu a kávu roku. Na základě výsledků se pak jeden podnik stane kavárnou roku.

Více informací a detailní program najdete na webu a na facebookové stránce události.

Související články

Pravda a mýty o kávě
  • Zajímavosti

Pravda a mýty o kávě

Je káva zdravá? Kolik šálků můžeme vypít denně? A jak má vlastně chutnat správně připravená káva? Provedeme vás mýty o kávě a zodpovíme otázky, na které jste vždycky chtěli znát odpověď, ale báli jste se zeptat. ...
Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit