0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Kavárny naživo přinesou v říjnu jedinečný kulturní program

Kavárny naživo
ZDROJ: Archiv
sdílet:

V říjnu se bude v sedmi různých městech po České republice konat třetí ročník multižánrového festivalu Kavárny naživo. Do kavárenských podniků v Praze, Mariánských Lázních, Jihlavě, Písku, Ostravě a letos také v Drážďanech přiveze workshopy, přednášky, divadlo i koncerty, přičemž vstupné je vždy zdarma, nebo dobrovolné. Slavnostní zahájení proběhne 30. září v 18:00 v Café Komedie a festival potrvá do 28. října.

Kavárny naživo navazují na dva předchozí úspěšné ročníky festivalu. Na programu jsou pondělní přednáškové a diskusní večery, jejichž tématy budou závislosti, fenomény současné doby, kreativní průmysl, cestování, školství či autismus a menšiny. Vždy ve středu přijde na řadu divadlo a pátky budou patřit hudebním koncertům. Každou neděli se budou konat workshopy. Třeba v Praze se díky nim mohou účastníci naučit, jak připravovat kávu.

Zahajovací večer nabídne 30. září od 18:00 v Café Komedie bohatý program. Součástí odpoledne a večera budou jak první přednášky na téma společného soužití Vietnamců a Čechů a fenoménu levných letenek, tak hudební a divadelní vystoupení. Nezisková organizace Loono zase připraví workshop o tom, jak na prevenci rakoviny prsu a varlat.

Kavárny naživo přednáška Kavárny naživo koncert

Letos poprvé vyváží kavárny svůj program za hranice, a to do německých Drážďan. Ředitelka Národního ústavu pro autismus Magdalena Čáslavská tu bude přednášet o autismu i mýtech s ním spojenými, René Nekuda zase o tvůrčím psaní a Marie Heřmanová z Autonomního centra Klinika o neziskových organizacích. Politoložka Fredericke Wahl naopak přijede do Prahy s přednáškou o xenofobii. Do Jihlavy z Německa zamíří výtvarník Matthias Döhler a uspořádá workshop o ilustracích.

Kavárny naživo představení

Další novinkou letošního ročníku je i ubytování. Zájemci mohou nabídnout svůj gauč k přespání někomu, kdo by se do daného města rád podíval a navštívil zde přednášku. Poté může na oplátku nabídnout svůj gauč jinému cestovateli. Rezervace i registrace gaučů probíhají přes systém na webu Kaváren naživo.

Hlavním cílem festivalu je oživit místa, kde se lidé dennodenně potkávají, a vnést do nich nový elán a přínosný program. Hostům tak chce nabízet zážitky, které přesahují běžnou kavárenskou zkušenost a které na menu podniků nenajdou. Celý festival je neziskový.

Kavárny naživo duet

Jak za organizační tým říká Barbora Smyčková: „S odkazem na první republiku festival přináší návštěvníkům návrat kulturního ducha do jejich každodenně oblíbených míst.” Návštěvníci navíc na webu mohou hlasovat o nejlepší interiér, obsluhu a kávu roku. Na základě výsledků se pak jeden podnik stane kavárnou roku.

Více informací a detailní program najdete na webu a na facebookové stránce události.

Související články

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč