Na Bílou sobotu vyrazte na trhy. Nakoupíte velikonoční lahůdky

sdílet:
Sváteční Bílou sobotu si můžete vychutnat na farmářských trzích v Praze. Víme, co kde nakoupíte.

Čerstvé kopřivy do kuchyně z Kubáně


Na farmářské tržiště na Kubánském náměstí ve Vršovicích nakoupíte tuto sobotu čerstvé kopřivy do velikonoční nádivky, která se tradičně v tento den objevuje na svátečním stole. K tomu kameninové hrnce na skladování česneku a cibule, první český chřest z Mělnicka, jehněčí klobásky a nadýchané velikonoční mazance. Navíc se můžete v praktické dílně naučit plést pomlázky a ozdobit vajíčka.

Sobota 23. dubna od 8 do 14 hodin, Kubánské náměstí, Praha 10, www.farmarsketrziste.cz

Čerstvá jarní zelenina na Náplavce


Farmářské tržiště Náplavka nabídne čerstvou jarní zeleninu (saláty, rukolu a salátové okurky) z Jihočeské zeleniny. K tomu již připravené zelné saláty a vitaminovou bombu v podobě šťávy z kysaného zelí. Pro koledníky koupíte vajíčka z domácího chovu a ke slavnostní tabuli čerstvé pstruhy z kádí z rybářství Liběchov. Nebudou chybět ani velikonoční dekorace – jarní květiny, pomlázky, malovaná vajíčka a velikonoční věnce.

Sobota 23. dubna od 8 do 14 hodin, Náplavka, Praha 2, www.farmarsketrziste.cz

Čerstvé těstoviny a biolimonády na Kulaťáku


Dejvický Kulaťák vás potěší sedmdesáti stánky, které nabídnou zboží tradiční, jarní i velikonoční. Z novinek by vás mohly zaujmout biolimonády nejrůznějších příchutí (např. brusinka, zázvor, bezinky). Nebudou chybět saláty, jablka, kořenová zelenina a český česnek z Polabské nížiny. K tomu čerstvé těstoviny z Karlových Varů. Na Velikonoce se můžete vybavit kraslicemi, nádivkou, mazanci a jarními bylinkami a květinami.

Sobota 23. dubna, Vítězné náměstí, Praha 6, www.farmarske-trhy.cz

Připravila Jana Kopřivová
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit