0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 11.–12. 8.: Street Food Jam a jiné

Tipy na víkend 11.–12. 8.: Street Food Jam a jiné
sdílet:
Romantickým piknikem pod hvězdami můžete zahájit víkend už v pátek na vinohradu v Němčičkách. V sobotu na vás s rozpáleným grilem čeká ve Velkých Popovicích kapitán národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR Jan Horký. V neděli se tamtéž můžete vypravit vlakem na prohlídku pivovaru. Soutěž ve vaření guláše se koná v Liptálu. Ve Veltrusích přijede na dožínky sám hrabě Chotek. Rajské potěšení si pro vás připravili v Břeclavi. U holešovického klubu Cross se těšte na tradiční Street Food Jam. A víkend zapijte vínem v neděli v Trojské botanické zahradě.

Počítání hvězd ve vinicích

Padá hvězda, něco si přej… Pokud mezi vaše přání patří sklenice vína, vydejte se do Němčiček. V pátek 10. 8. tam můžete pozorovat hvězdné roje a přitom si dopřát piknik s degustací moravských vín. Teď jen aby bylo jasno.

  • Vstup: 100 Kč – sklenice medailového rosé v ceně, pořádá Víno J. Stávek, 10. 8., od 21.00, Němčičky, kaplička U Větřáka

Grilování v pivovaru

Prohlídky velkopopovického pivovaru s ochutnávkou nefiltrovaného speciálu v ležáckých sklepech, farmářský trh v pivovarském parku, ale hlavně grilování s kapitánem Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR Janem Horkým si pro vás připravili druhou srpnovou sobotu ve Velkých Popovicích. Těšit se můžete na grilovaného marinovaného lososa v citrusových plodech s bramborovým salátem a na jehněčí kotletky doplněné tomatovým rizotem s parmazánem.

  • Vstup: prohlídka pivovaru – plné vstupné 150 Kč, snížené 100 Kč, rodinné 350 Kč, 11. 8., program od 10.00, grilování od 11.00, Velké Popovice, areál pivovaru

Do pivovaru vlakem

A kdo nestihne sobotní grilování, může se od 1. července každou neděli vydat na pivo do kraje Posázavského pacifiku stylově vlakem. Díky obnovené železniční vlečce mezi velkopopovickým pivovarem a stanicí Strančice není třeba nikde přestupovat. V Praze na Hlavním nádraží nastoupíte do retro motoráčku, který vás doveze přímo do Velkých Popovic. Tam vás čeká prohlídka pivovaru a škola čepování piva. Zpátky vás opět zaveze Kozel expres.

Jízdní řád: každou neděli od 1. 7. do 30. 9., ze stanice Praha Hlavní nádraží v 10.22, zpět z Velkých Popovic v 14.40

  • Vstup: 390 Kč – v ceně zpáteční jízdenka, prohlídka pivovaru a program, Velké Popovice, každou neděli do 30. 9.

Liptálský Gulášfest

Guláš zdarma na vás čeká na IV. Liptálovském Gulášfestu. Dále se připravte na soutěž ve vaření guláše s ochutnávkou a vyhlášení nejlepšího guláše. Pro dobrou pohodu zahraje dechovka Liptalanka a od 18.00 hudební skupina 1+1. Děti zabaví malování na obličej, airbrush tetování a jízda na ponících.

  • Vstup: 100 Kč, děti zdarma, 11. 8. Liptál, Přírodní kulturní areál

Dožínky hraběte Chotka

V zámecké kuchyňské zahradě si vyzkoušíte, jak se žne obilí, a ze zrn, které získáte z klasů, si můžete zkusit upéct placku. Ti, které tvrdá rolnická práce vyčerpá, se budou moci osvěžit pivem z minipivovarů a posilnit dobrotami ze stánků. Pro děti je připraveno brouzdaliště. Žně završí dožínkový krojovaný průvod.

  • Vstup: do zámku podle prohlídkového okruhu 50–100 Kč, 11. 8., 10.00–17.00, Veltrusy, zámek

Rajská Břeclav

Uličky kolem břeclavské synagogy budou 11. 8. patřit rajským jablíčkům. Sušená, nakládaná, v oleji, pečená, nadívaná, grilovaná, v marmeládě, v chilli omáčce, v lutenici, v pestu i jako pyré – rajčata budou zkrátka všude. Není divu, vždyť Břeclav je centrem pěstování této šťavnaté plodiny. Ochutnat zde můžete rajská jídla z Řecka, Bulharska, Arménie, Maďarska, Itálie i z tuzemska. Těšte se na více než 20 stánků, cimbálovou muziku, kuchařskou show Markéty Hrubešové, jazz s Peterem Lipou nebo promítání filmového dokumentu o rajčatech. Děti pobaví pouliční cirkus.

  • Vstup: zdarma, 11. 8. 10.00–17.00, Břeclav, centrum

Svátek sv. Kláry

Piknikem a sklenkou vína z místní produkce můžete oslavit svátek svaté Kláry na stejnojmenné vinici v Botanické zahradě v Praze. K mání budou nejen místní vína, jako například cuvée z odrůd Rulandské modré a Rulandské šedé, ale také piknikové balíčky. Pokud jste milovníci sýrů, čeká na vás balíček ve Vinotéce sv. Kláry, veganskou verzi hledejte v bistru Botanická na talíři, a pokud pro vás není pořádného jídla bez masa, vydejte se do Ornamentální zahrady. 

  • Vstup: do Botanické zahrady – 85 Kčrodinné vstupné 215 Kč, 12. 8. 9.00–20.00, Praha-Troja, Botanická zahrada

Street Food Jam

První srpnový Street Food Jam láká na milosrdný stín stromů, rozprašovače vody, bazének a tradičně především na vynikající "jídlo ulice". Chybět nebudou osvěžující nanuky, japonské sushi, brazilské sendviče s hovězím masem, pošírovaný losos s nakládanou zeleninou, tacos, sladké churros, skvělá káva a spousty dalších dobrot. O hudbu se tentokrát postarají Justin Lavash a Vasilův Rubáš.

  • Vstup: zdarma, 12. 8. 10.00–22.00, Praha, Holešovice, před klubem Cross
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná
  • Tipy a triky

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná

Jedno z jídel, které je nejlepší konzumovat ještě úplně horké, ideálně právě vytažené z trouby. Křupavé těsto, táhlý sýr, lahodná náplň. Milujeme ji a víme jak si skvělou pizzu připravit. Naučte se těsto, na které můžete skládat...
Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky
  • Tipy a triky

Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky

Bramborové hranolky zdravě? Vynechte fritézu a rozpalte troubu. V našem receptu používáme na pečení arašídový olej, který příjemně voní a chutná po burských oříšcích. Hojně ho využívá asijská kuchyně, protože snese velmi vysoké teploty, a...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč