0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 11.–12. 8.: Street Food Jam a jiné

Tipy na víkend 11.–12. 8.: Street Food Jam a jiné
sdílet:
Romantickým piknikem pod hvězdami můžete zahájit víkend už v pátek na vinohradu v Němčičkách. V sobotu na vás s rozpáleným grilem čeká ve Velkých Popovicích kapitán národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR Jan Horký. V neděli se tamtéž můžete vypravit vlakem na prohlídku pivovaru. Soutěž ve vaření guláše se koná v Liptálu. Ve Veltrusích přijede na dožínky sám hrabě Chotek. Rajské potěšení si pro vás připravili v Břeclavi. U holešovického klubu Cross se těšte na tradiční Street Food Jam. A víkend zapijte vínem v neděli v Trojské botanické zahradě.

Počítání hvězd ve vinicích

Padá hvězda, něco si přej… Pokud mezi vaše přání patří sklenice vína, vydejte se do Němčiček. V pátek 10. 8. tam můžete pozorovat hvězdné roje a přitom si dopřát piknik s degustací moravských vín. Teď jen aby bylo jasno.

  • Vstup: 100 Kč – sklenice medailového rosé v ceně, pořádá Víno J. Stávek, 10. 8., od 21.00, Němčičky, kaplička U Větřáka

Grilování v pivovaru

Prohlídky velkopopovického pivovaru s ochutnávkou nefiltrovaného speciálu v ležáckých sklepech, farmářský trh v pivovarském parku, ale hlavně grilování s kapitánem Národního týmu kuchařů a cukrářů AKC ČR Janem Horkým si pro vás připravili druhou srpnovou sobotu ve Velkých Popovicích. Těšit se můžete na grilovaného marinovaného lososa v citrusových plodech s bramborovým salátem a na jehněčí kotletky doplněné tomatovým rizotem s parmazánem.

  • Vstup: prohlídka pivovaru – plné vstupné 150 Kč, snížené 100 Kč, rodinné 350 Kč, 11. 8., program od 10.00, grilování od 11.00, Velké Popovice, areál pivovaru

Do pivovaru vlakem

A kdo nestihne sobotní grilování, může se od 1. července každou neděli vydat na pivo do kraje Posázavského pacifiku stylově vlakem. Díky obnovené železniční vlečce mezi velkopopovickým pivovarem a stanicí Strančice není třeba nikde přestupovat. V Praze na Hlavním nádraží nastoupíte do retro motoráčku, který vás doveze přímo do Velkých Popovic. Tam vás čeká prohlídka pivovaru a škola čepování piva. Zpátky vás opět zaveze Kozel expres.

Jízdní řád: každou neděli od 1. 7. do 30. 9., ze stanice Praha Hlavní nádraží v 10.22, zpět z Velkých Popovic v 14.40

  • Vstup: 390 Kč – v ceně zpáteční jízdenka, prohlídka pivovaru a program, Velké Popovice, každou neděli do 30. 9.

Liptálský Gulášfest

Guláš zdarma na vás čeká na IV. Liptálovském Gulášfestu. Dále se připravte na soutěž ve vaření guláše s ochutnávkou a vyhlášení nejlepšího guláše. Pro dobrou pohodu zahraje dechovka Liptalanka a od 18.00 hudební skupina 1+1. Děti zabaví malování na obličej, airbrush tetování a jízda na ponících.

  • Vstup: 100 Kč, děti zdarma, 11. 8. Liptál, Přírodní kulturní areál

Dožínky hraběte Chotka

V zámecké kuchyňské zahradě si vyzkoušíte, jak se žne obilí, a ze zrn, které získáte z klasů, si můžete zkusit upéct placku. Ti, které tvrdá rolnická práce vyčerpá, se budou moci osvěžit pivem z minipivovarů a posilnit dobrotami ze stánků. Pro děti je připraveno brouzdaliště. Žně završí dožínkový krojovaný průvod.

  • Vstup: do zámku podle prohlídkového okruhu 50–100 Kč, 11. 8., 10.00–17.00, Veltrusy, zámek

Rajská Břeclav

Uličky kolem břeclavské synagogy budou 11. 8. patřit rajským jablíčkům. Sušená, nakládaná, v oleji, pečená, nadívaná, grilovaná, v marmeládě, v chilli omáčce, v lutenici, v pestu i jako pyré – rajčata budou zkrátka všude. Není divu, vždyť Břeclav je centrem pěstování této šťavnaté plodiny. Ochutnat zde můžete rajská jídla z Řecka, Bulharska, Arménie, Maďarska, Itálie i z tuzemska. Těšte se na více než 20 stánků, cimbálovou muziku, kuchařskou show Markéty Hrubešové, jazz s Peterem Lipou nebo promítání filmového dokumentu o rajčatech. Děti pobaví pouliční cirkus.

  • Vstup: zdarma, 11. 8. 10.00–17.00, Břeclav, centrum

Svátek sv. Kláry

Piknikem a sklenkou vína z místní produkce můžete oslavit svátek svaté Kláry na stejnojmenné vinici v Botanické zahradě v Praze. K mání budou nejen místní vína, jako například cuvée z odrůd Rulandské modré a Rulandské šedé, ale také piknikové balíčky. Pokud jste milovníci sýrů, čeká na vás balíček ve Vinotéce sv. Kláry, veganskou verzi hledejte v bistru Botanická na talíři, a pokud pro vás není pořádného jídla bez masa, vydejte se do Ornamentální zahrady. 

  • Vstup: do Botanické zahrady – 85 Kčrodinné vstupné 215 Kč, 12. 8. 9.00–20.00, Praha-Troja, Botanická zahrada

Street Food Jam

První srpnový Street Food Jam láká na milosrdný stín stromů, rozprašovače vody, bazének a tradičně především na vynikající "jídlo ulice". Chybět nebudou osvěžující nanuky, japonské sushi, brazilské sendviče s hovězím masem, pošírovaný losos s nakládanou zeleninou, tacos, sladké churros, skvělá káva a spousty dalších dobrot. O hudbu se tentokrát postarají Justin Lavash a Vasilův Rubáš.

  • Vstup: zdarma, 12. 8. 10.00–22.00, Praha, Holešovice, před klubem Cross
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...
Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...

Obchod Apetit