0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: Mint Fashion Market v Brně a další akce

polévka
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Začíná se oteplovat. I proto vám po krátké pauze opět přinášíme gastro tipy na víkend.

MINT: Brno Fashion Market

14.-15.4. 2018, Mosilana Hub, Křenová 19

mint brno

Přes 60 módních a designových značek zaplní o víkendu 14.–15. 4. 2018 dvě patra Mosilana Hubu v Křenové ulici. Vstup bude zdarma a díky výtahu s obsluhou i bezbariérový. Vítány jsou děti i pejsci.

Poprvé bude součástí MINT: Brno Fashion Marketu zóna s lahodným občerstvením s názvem Gastronebe. Kávu zajistí pražírna výběrové kávy Rello il torrefattore, další nápoje nabídne bar Naproti. Mlékárna Letovice přiveze sýrové delikatesy i přepuštěné máslo, Green Leaves připraví veganské občerstvení a Guacamole always fresh potěší skvělými pokrmy z avokáda. Handmade by Sokolíci se specializují na chilli omáčky, čatní a nově i pekařské a cukrářské chilli výrobky. Pro milovníky sladkostí bude na výběr mléčný karamel, cukrářství Kejky, veganské nebeské dortíčky a ručně vyráběná čokoláda od 1. brněnské čokoládovny.

Vstup zdarma

Polívkování

14.4. 2018, dvůr pivovaru Staropramen, Praha 5, Smíchov

street food

Pátý ročník Polívkování se uskuteční v unikátním prostoru – na dvoře pivovaru Staropramen. Zahřejí vás nejen polévky tuzemské jako bramboračka, kulajda, knedlíčková či dršťková, ale hlavně polévky z celého světa jako ruský boršč, mexické chipotle a menudo, malajská laksa, francouzská bouillabaisse, vietnamské pho, španělský cocido, marocká harira nebo japonské miso či ramen.

Vegetariány určitě uspokojí pestrý výběr zeleninových krémů a luštěninových polévek. Zajídat se bude křupavými rohlíčky, kmínovými houstičkami a jinými druhy slaného pečiva. K pití se podává teplý cider, případně mošt, svařené víno a samozřejmě i čerstvě uvařené pivo přímo v pivovaru. Nebudou chybět ani koláče či buchty. Přijďte ochutnat skvělé polévky, poznat nové chutě a nevšední recepty z celého světa.

Vstupné: 50 Kč (děti do 12 let a držitelé průkazu ZTP zdarma)

Historické cukrárny

12.4. - 28.10. 2018, Zámek Kačina

příprava těsta

Tento víkend začíná na zámku Kačina pustovní výstava Historické cukrárny. Díky ní budeme moci zavzpomínat a nahlédnout do dob minulých, abychom zjistili, co mlsaly naše babičky a prababičky.

"Pojďme společně nahlédnout pod první pokličku a představme si putovní výstavu Historické cukrárny. Každý návštěvník si přijde na své. Seznámí se nejen se sladkými dobrotami, ale také s výrobnami a cukrárnami v prvorepublikovém Československu," zve na výstavu zámek a muzeum Kačina, nacházející se jen kousek od historického města Kutná Hora. Zámecké expozice nabízejí možnost seznámit se s historií rodu Chotků, obdivovat architektonické krásy Kačiny. Zámek patří mezi nejvýznamnější stavby empírové architektury v Čechách. Rozhodně stojí za návštěvu!

Vstupné záleží na trase prohlídky

Související články

Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

Beránkova cesta aneb Upečte si ve smaltovaných formách z Česka
  • Lidé a jídlo

Beránkova cesta aneb Upečte si ve smaltovaných formách z Česka

Na tom, jak pěkného beránka nebo bábovku postavíme na slavnostní stůl, má zásadní vliv forma. Ta dobrá vykouzlí milé rysy, skvěle vede teplo a upečené dílo z ní hladce vyklouzne. A taky neco vydrží. My jsme ideální formu našli ve smaltovně...
Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso
  • Tipy redakce

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso

První novou kuchařkou roku 2023 je kniha Mleté maso. Novinka z edice Apetit vychází už v únoru a jak název napovídá, je věnována všestrannému využití jedné z velmi oblíbených surovin – mletého masa. ...
AD
Soutěž Vaříme s Rio Mare: Inspirace od oblíbených food blogerů
  • Soutěže

Soutěž Vaříme s Rio Mare: Inspirace od oblíbených food blogerů

Každý březnový den můžete vyhrát předplatné časopisu Apetit a balíček plný výrobků Rio Mare! Co pro výhru udělat? Vařit s tuňákem! Další soutěže pro vás chystají i čtyři oblíbení food blogeři. Ti si pro vás spolu s Rio Mare připravili i...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč