0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Výlet do historie s šálkem kávy

Výlet do historie s šálkem kávy
sdílet:
Síť kaváren Starbucks (ano ta, která vyrostla na místě jídelny U Rozvařilů) chystá nový projekt, který vznikl pod záštitou primátora hlavního města – historickou kulturní mapu Prahy. Ta by měla návštěvníky kavárny seznámit s významnými uměleckými osobnostmi české historie, které žily a tvořily v Praze a výrazně přispěly k rozvoji kulturního života v Čechách.

„Česká kultura a život v místních komunitách jsou pro nás velmi důležité a snažíme se je neustále podporovat. Minulý rok jsme na trh uvedli několik nových knih a zorganizovali jsme pro obyvatele v místech našich kaváren zajímavé akce, které se setkaly s příznivou odezvou. Chceme v tomto trendu i nadále pokračovat, a proto jsme se rozhodli realizovat projekt, který bude sloužit jako vzdělávací nástroj pro všechny naše zákazníky a umožní jim seznámit se s pražskou kulturní historií,“ řekl Drew O’Malley, výkonný ředitel AmRest Coffee pro Českou republiku, Polsko a Maďarsko.

Dvojjazyčná mapa (čeština a angličtina) bude zdobit interiéry kaváren a představí 11 významných osobností české kulturní historie. Nad šálkem kávy tak můžete provětrat své mozkové závity a zavzpomínat, kdo že to vlastně byli Ema Destinnová, Tycho Brahe, Franz Kafka, Antonín Dvořák, Josef Mánes, Bedřich Smetana, Josef Kajetán Tyl, Wolfgang Amadeus Mozart, Karel Jaromír Erben, Alfons Mucha a Božena Němcová.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit