Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Týden pro fair trade

Týden pro fair trade

Týden pro fair trade, letos na téma káva, začíná v sobotu 8. května.
5. 5. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Férově posnídat


V sobotu 8. května při příležitosti světového Dne pro fair trade proběhne v České republice stejně jako v dalších evropských zemích mezinárodní férová snídaně. V tento den se snídaně s fair trade kávou, čajem, čokoládou a dalšími pochutinami koná v pražském obchůdku Fair&Bio, v brněnské a liberecké zoo a všechny kavárny Starbucks budou nabízet ke každé fair trade čokoládě fair trade kávu zdarma. Do férové snídaně se zapojí v neděli 9. 5. i pražská zoo.

Informace přímo ze zdroje


Na letošní Týden pro fair trade přijede pracovník kávového družstva Eimar Velazquez Mazariegos z Mexika a manažer družstva John Kanjagail z Tanzánie. Vyprávět budou o konkrétních dopadech konceptu fair trade v jejich zemích. Zúčastní se také několika besed Jiný kafe v různých českých městech.

Pro provozovatele kaváren připravily Společnost pro Fair Trade a Mamacoffee v Praze a v Brně dva společenské večery věnované kávě s názvem Skutečné setkání s kávou.

Doprovodný program – kávový obřad a výstava fotografií


Součástí doprovodného programu Týdne pro fair trade bude etiopský kávový obřad a prodej řemeslných výrobků organizace Jeden svět a Člověk v tísni v kavárnách Mamacoffee Londýnská a Café Technika v Praze. Ekumenická akademie Praha zve příznivce fair trade na výstavu fotografií na téma fair trade s ochutnávkou fairtradových potravin do obchodu Fair&Bio.

Světový den pro fair trade


Tato mezinárodní oslava fair trade každoročně připadá na druhou květnovou sobotu. Iniciovala ji Safia Minney, zakladatelka fair trade firmy PeopleTree. V roce 2001 koncept světového Dne pro fair trade přejala Světová fair trade organizace.

Vedle Prahy, Brna a Liberce se do oslav zapojí i Olomouc, Plzeň, Trutnov, Zlín.

Přidat komentář