Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Nejlepší tuzemská piva: Medium, Mušketýr a Břežňák

Nejlepší tuzemská piva: Medium, Mušketýr a Břežňák

Do Tábora se minulý týden sjeli milovníci piva. Probíhal tu totiž už 19. ročník Reprezentačních slavnosti piva a minerálních vod. Na akci, která patří k největším v tuzemsku, soutěžilo o Českou pivní pečeť rekordních 67 pivovarů s 300 pivními vzorky. Slavnosti, které až na Plzeňský Prazdroj neignoruje prakticky žádný významný ani malý český pivovar, letos přilákaly i pět pivovarů ze Slovenska a po jednom z Polska a Belgie. Degustátoři z řad sládků a výrobních ředitelů vybírali ta nejlepší piva z výčepních piv, ležáků, kvasnicových piv a speciálů.
9. 2. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Známé pivovary i malí výrobci piv mezi sebou soutěžili ve 13 kategoriích. Českou pivní pečeť v hlavní kategorii světlé výčepní pivo získal pardubický Pivovar Pernštejn. Prvenství mezi tmavými výčepními pivy si odvezl slovenský Pivovar Popper, za nejlepší světlý ležák porota vybrala Medium, jedenáctiprocentní pivo z Pivovaru Starobrno.

V kategorii tmavý ležák se z úspěchu radoval benešovský Pivovar Ferdinand, nejlepším světlým prémiovým ležákem je Jubilejní ležák z Královského pivovaru Krušovice. Tomu připadl i titul Extra pivní pečeť.

Tmavým speciálům kraloval Žatec Xantho, světlým Konrad Jocker, který vyrábí Pivovar Hols z Vratislavic. Zlatou pivní pečeť za polotmavé pivo získal Herold Bohemian Granát z březnického Pivovaru Herold.

První místo v kategorii nealkoholických piv si z Tábora odvezl Pivovar Litovel, který loni vyhrál kategorii světlých výčepních piv. V kategorii piv se sníženým obsahem cukru zvítězil Pivovar Svijany s pivem Fitness. Podruhé také soutěžily pivovary v kategorii kvasnicové pivo. Nejvyšší ocenění poroty v ní získal Hubertus z Pivovaru Hubertus Kácov.

Odborníci také hodnotili piva z minipivovarů. Porotcům shodně nejvíc chutnala světlá dvanáctka Dobřanská Hvězda a stejnojmenná tmavá čtrnáctka z Pivovaru, Hotelu a Restaurantu Modrá Hvězda v Dobřanech.

V Táboře soutěžily také minerální vody o titul Zlatý český pramen. Mezi přírodními minerálkami zvítězila Brusnianka sýtená a v kategorii ochucených minerálních vod uspěl Excelsior citron.

Přidat komentář