Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Máte rádi kávu? Žádný strach

Máte rádi kávu? Žádný strach

Máte rádi kávu? Žádný strach Káva se v posledních letech ocitla na indexu – pokud chcete zdravě žít, měli byste se jí raději vyhnout… Máme pro vás dobrou zprávu: ať už si potrpíte na preso, turka a nebo rozpustnou kávu, můžete být v klidu.
21. 3. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Podle nedávné americké studie nemá konzumace kávy negativní vliv na srdce, krevní oběh či látkovou výměnu. Káva obsahující kofein nemá žádný špatný efekt na krevní tlak, pulz, BMI či množství cukru v krvi. Samozřejmě pouze v případě, že se to s její konzumací příliš nepřehání. Pouze lidé s vysokým množstvím cholesterolu v krvi by si měli kvůli eliminaci olejů obsažených v kávě dopřát raději její filtrovanou variantu. A stále platí, že lidé s vysokým krevním tlakem či gastritidou by měli být raději s pitím kávy opatrní.

Po vydatném obědě vám šálek kávy pomůže povzbudit činnost žaludečních šťáv a střev. Pokud máte slabý žaludek, měli byste si raději dopřát šálek espresa než filtrovanou kávu, protože preso je jemnější – zrnka jsou déle pražena. Kofein obsažený v kávě vám navíc pomůže ulevit od bolesti hlavy (chronické migrény ale pochopitelně nevyřeší).

Přestože káva nemůže zdraví uškodit, rozhodně byste neměli pít víc než čtyři šálky denně. A co se týče podpůrného působení kávy (kofein patří do skupiny látek podporujících bdělost), je celkem jedno, zda si dopřejete preso, překapávanou či rozpustnou kávu, všechny obsahují stejné látky a vše záleží pouze na vaší chuti.

Přidat komentář