Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Jak vybírat slepičí vejce

Jak vybírat slepičí vejce

K Velikonocům patří zásoby slepičích vajec pro koledníky. Víte, jak vejce nakupovat?

19. 4. 2011 | Autor: redakce Apetitu

Druhy českých vajec


Na českém trhu seženete slepičí vejce, která se liší způsobem chovu nosnic. Ten se promítá v kvalitě i ve výsledné ceně vajec.

  1. Vejce klecová se vyznačují nízkou cenou a stabilní kvalitou, ale mnozí je považují kvůli chovu slepic v uzavřených klecích za eticky závadná.
  2. Vejce z chovu na podestýlce znamenají šetrnější zacházení se slepicemi, mají však o něco vyšší cenu.
  3. Vejce z biochovu od slepic, které mají volný výběh a dostávají pouze krmivo v biokvalitě, mají oproti předchozím dvěma cenu výrazně vyšší.
  4. Domácí vejce v běžné obchodní síti neseženete. Jejich použití je takříkajíc na vlastní nebezpečí, slepice totiž neprocházejí žádnou veterinární kontrolou.

Na krabičkách s vejci můžete objevit zavádějící informace (například vejce farmářská apod.), které však nijak nevysvětlují původ vajec. Každé vejce v obchodě musí být označeno razítkem, které uvádí, z jakého chovu vejce kupujete. 0 znamená ekologický chov, 1 chov ve volném výběhu, 2 chov v halách a 3 klecový chov. Další čísla v kódu uvádějí zemi původu a registrační číslo hospodářství.

Jak nakupovat


Při výběru vajec by vás – kromě již zmiňovaného původu – měla zajímat jejich čerstvost, skořápka a chuť. Nebojte se otevřít krabičku, ve které jsou vejce uložená. Prohlédněte skořápky, zda jsou pevné a bez prasklin.

Jak posoudit kvalitu již koupených vajíček? Uvnitř nepoškozené skořápky by měl být čistý, pevný žloutek a nerozteklý, gelový bílek. Na kvalitu vajec nemá vliv zabarvení žloutku, vypovídá pouze o tom, jak byly slepice krmeny.

Nebojte se vyhledávat a zkoušet vajíčka z různých zdrojů, dokud neobjevíte taková, která vám svou kvalitou vyhovují.

Test čerstvosti


Čerstvost koupených vajec můžete otestovat jednoduše. Vložte vejce do misky s vodou. Čerstvá vejce se po ponoření do vody ani nehnou a klesnou ke dnu. Starší vajíčka se kvůli vzduchové bublině naklánějí nebo dokonce plavou.

Na čerstvost vajec ukazuje také stav bílku. Pokud je pevný a po vyklepnutí drží tvar, jsou vejce čerstvá. Čím starší vejce, tím řidší, roztékající se bílek.

Připravila Jana Kopřivová

Související

Příprava dokonalých vajec

Umíte připravit ta nejdokonalejší vejce k snídani? V čem spočívá kouzlo jejich variability a která jsou nejlepší?

Co s bílky, které zbyly z vánočního pečení?

Zbývají vám při pečení cukroví a vánoček v lednici spousty vaječných bílků a přemýšlíte, co s nimi, aby nepřišly nazmar...

Salmonelóza z vajec aneb na co si dát pozor

Nemoc spojovaná s vejci nebo masem je strašákem pro každého, kdo si jí jednou prošel nebo o ní alespoň slyšel. S...

Přidat komentář