0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Na poslední chvíli: jednohubky

jednohubky - tapas
ZDROJ: Pexels.com
sdílet:

Neobejde se bez nich žádná party. A zachrání vás, když se přihlásí nečekaná návštěva. Snadné, rychlé, nápadité. Jak už název napovídá, jednohubka je chuťovka o velikosti nejlépe jednoho sousta.

Díky tomu mohou hosté ochutnávat různé druhy, aniž by se přecpali hned v úvodu party. Drobné kousky pečiva namažete pomazánkou nebo bylinkovým máslem a obložíte podle fantazie. Malé kousky zeleniny, ovoce, sýra či uzenin – záleží jen na vás. Skvěle se na jednohubkách vyjímají olivy, ořechy či nakládaná zelenina. Vykrajovátky na cukroví můžete z plátkového sýra připravit srdíčka, hvězdičky či kytičky. Do příprav zapojte i další členy rodiny.

pomazánka ze sýra

Pokud si v titěrném mazání a zdobení zrovna nelibujete, vyřešte pohoštění na večírek šalamounsky. Umíchejte pomazánky a rozdělte je do hezkých misek. Na stůl k nim přidejte ošatky s čerstvým pečivem, slané sušenky a tortillové lupínky. Pro namáčení nabídněte hostům také sýrové tyčinky či na dlouhé tenké špalíky nakrájenou křupavou zeleninu (výborná je bílá ředkev, řapíkatý celer, mrkev, salátová okurka, paprika…). Jako drobné občerstvení můžete podávat také sýrové prkénko. Nezapomeňte na čerstvou bagetu a sklenku vína!

Party recepty pro inspiraci

Tip 1: Pomazánky


Tip 2: Jednohubky

TIP REDAKCE

Pro skvělé chlebíčky skočte k Paukertovi. V nabídce najdete tradiční i neobvyklé varianty. My si zamilovali chlebíček s šunkou od kosti na bramborovém salátu.

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Co je to nezdravé hubnutí a jak škodí zdraví?
  • Zdraví a výživa

Co je to nezdravé hubnutí a jak škodí zdraví?

Internet i knihy jsou plné nejrůznějších způsobů, jak zhubnout. Od jablečné diety, přes nízkosacharidovou, bezlepkovou až po různé hladovky. Jenže ne každá cesta k hubenějšímu já je zdravá. Co si můžete nezdravým hubnutím způsobit? ...

Obchod Apetit