0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Najezte se venku!

piknikový koš
ZDROJ: Unsplash.com
sdílet:

Saláty a dipy jsou skvělé na piknik, k svačině do školy i do práce anebo k obědu s sebou. Poradíme vám, jak na ně, aby chutnaly dokonale.

Málokterý kupovaný salát naplní vaše očekávání. Když si ho uděláte sami, vyjde vás levněji a víte, co jste do něj dali. A přežije pár dnů v chladničce bez ztráty kytičky.

Doma i s sebou

CHLAD salátům a dipům svědčí. Pokud je připravujete dopředu, uchovávejte je na nejstudenějším místě chladničky, což je pravděpodobně přihrádka na zeleninu. Nikdy je ale nemrazte. Pokud si je nesete někam s sebou, za teplých dnů je přenášejte v izolační tašce, nebo rovnou ve speciální termosce na jídlo.

ODDĚLUJTE od sebe přísady. Salát kompletujte se zálivkou až těsně před podáváním, není-li v receptu výslovně uvedeno jinak. Stejně tak krutony a jiné přísady na posypání a také maso nebo krevety je vždy lepší zabalit a uchovávat zvlášť.

ROZDĚLTE SE S OSTATNÍMI. Pokud doma vaříte jen pro sebe, zkuste se domluvit s ostatními v práci nebo ve škole, že se s nimi o jídlo podělíte a rozpočítáte mezi sebe náklady na suroviny (a příště uvaří někdo jiný). Příprava jídla ve větším množství vede k menšímu plýtvání potravinami, které by vám jinak doma přebývaly. 

V květnovém Apetitu najdete šest receptů na skvělé saláty a dipy, které vám budou chutnat doma i venku. Koupíte na stáncích v České i Slovenské republice.

Související články

4 nej bagety sbalené na cesty
  • Tipy a triky

4 nej bagety sbalené na cesty

Chystáte se o víkendu do přírody? Pořádná svačina přijde vhod. Nespoléhejte se na hospody po cestě a připravte si domácí sendviče. Naducané, bohatě obložené, plné chuti a energie. ...
Slané muffiny na cesty
  • Tipy a triky

Slané muffiny na cesty

Silikonové formičky ze zářijového Apetitu vyzkoušejte i při pečení slaných muffinů....
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?
  • Jak na to

Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?

Stravujete se vegansky, ale nedokážete si představit snídani bez míchaných vajec? Ať už se snažíte omezovat příjem živočišných potravin nebo si jen chcete rozšířit jídelníček o nová jídla, tahle míchaná „vejce bez vajec“ prostě musíte...

Obchod Apetit