0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Pro přátele: předvánoční party

tapas - jednohubky na party
ZDROJ: Pixabay.com
sdílet:

K adventu patří vánoční večírky. Jak party připravit, abyste si ji užili vy i hosté?

1. Plánujte

Udělejte si rámcový plán: koho zvete, jaké jsou stravovací zvyklosti hostů, zda si více potrpí na maso, nebo na lehčí chuťovky. Zkontrolujte také zásoby alkoholu a nádobí. Přípravy na party pak půjdou jako po másle.

2. Vyberte téma

Ať už se rozhodnete nasytit hladovce větším počtem druhů jídel, nebo připravíte jen několik receptů, zato v množství pro otesánka, vybrané chuťovky by spolu měly ladit. Míchání různých stylů nesvědčí party ani žaludku. Pobavte se českou mejdanovou klasikou z osmdesátých let a pusťte se do různých pomazánek a aspiků nebo se inspirujte Středomořím, Mexikem či Severní Amerikou s jejími hamburgery a pečenými žebírky.

3. Jídla s předstihem

Čím víc jídel připravíte s předstihem, tím víc času budete mít na finální úpravy a nečekaná překvapení. Týden předem můžete naložit sýr a olivy a připravit ochucené oříšky. Časovou rezervu vám zajistí také paštiky, teriny a bylinkové máslo. V den D už jen doděláte pár čerstvých rychlovek, a večírek může začít.

4. Zapojte hosty

Nachystejte dostatek ledu, skleniček a alkoholu a nechte hosty, ať si namíchají drinky sami. Skvělé jsou také skleněné mísy s punčem či bowlí, ze kterých si každý host můžete nalít podle chuti.

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit nejdokonalejší rýžový nákyp
  • Tipy a triky

Jak připravit nejdokonalejší rýžový nákyp

Pomůžeme vám zahnat vzpomínku na nepopulární nákyp ze školní jídelny. Rýžový nákyp podle našeho návodu je krásně vláčný a nadýchaný. Zkrátka takový, že ho klidně můžete servírovat jako dezert, když přijde návštěva. ...

Obchod Apetit