0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Češi oběd nejčastěji zapíjejí sladkými nápoji

Češi oběd nejčastěji zapíjejí sladkými nápoji
sdílet:
Více než třetina obyvatel Česka pije k obědu slazené nápoje, jako jsou džusy, limonády a čaje. Přitom více než polovina dospělých má nadváhu nebo je obézní.

K jídlu si sladké pití nejčastěji dává 35,8 % populace, ve věkové skupině 18 až 24 let je to dokonce 46,5 %. Přitom pití těchto nápojů zvyšuje riziko infarktu a cukrovky a přispívá k obezitě.

Na tekutiny zapomínají především starší lidéZjištění průzkumu však překvapivě ukázala, že 6,5 % dospělých dokonce nepije k obědu nic. Nejvíce jsou v tomto smyslu ohroženi muži ve věku od 45 do 54 let a ženy ve věkové skupině 55–64 let.

Výsledky vycházejí z průzkumu společnosti Ipsos Tambor, ve kterém odpovídalo více než 1000 osob.


Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
  • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...

Obchod Apetit