0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

28 dní Suchýho února právě začíná: Vyberte si z nabídky nealko nápojů

28 dní Suchýho února právě začíná: Vyberte si z nabídky nealko nápojů
sdílet:

Dnešním dnem začíná pro mnoho příznivců české kampaně Suchej únor. Co tato výzva nejkratšího měsíce roku obnáší, proč ji vyzkoušet a na co chce upozornit vám rádi prozradíme. Třeba letos budete „sušit“ i vy. Navíc se můžete inspirovat postupy na přípravu nealkoholických nápojů, díky kterým na suchu přežijete s grácií.

Jak chutná suchej únor

Česká kampaň pro všechny, kteří si chtějí otestovat vlastní vztah k alkoholu, proběhla poprvé v roce 2013. Každý z účastníků si tak už po desáté může vyzkoušet, jakou roli v jeho životě sehrává právě alkohol. K dodržení pomáhá také registrace na stránkách této akce, jenž je dobrovolná a slouží k podpoře i dobročinných projektů.

  • První Suchej únor uspořádala Liga otevřených mužů v roce 2013 jako kampaň zaměřenou na mužské zdraví. Pohnutkou bylo první místo českých mužů v pití alkoholu.
  • Prvního ročníku se zúčastnilo cirka 100 můžu, akce se však stala věhlasnou a zaujala i ženy.
  • Informace o této akci překonaly hranice naší republiky a jsou již v povědomí dalších států.
  • Připojte se letos i vy a vyzkoušejte, zda 28 dní bez alkoholu zvládnete bez větších problémů. K ruce vám může být také Suchá kniha, která v 28 kapitolách šíří osvětu i inspiraci proč pitný režim stavět na nealkoholických nápojích.  

Proč se zapojit

Na oficiálních stránkách kampaně jsou uvedeny pádné důvody, proč tuto iniciativu brát v potaz a rovnou se do ní zapojit. Zajímavý je také test nezávislosti, který vám pomůže rozpoznat, jak jste na tom ve vztahu s alkoholem. Cílem je vystoupit ze zaběhlých návyků a zkusit měsíc s naprosto čistou hlavou.

Čím si připít během suchého února

Italské Crodino

Oblíbené Crodino se zrodilo v Itálii v roce 1964. Vyrábí se v obci Crodo, v italské provincii Verbano Cusio-Ossola (oblast Piemont). Je typické svou hořkosladkou příchutí, která díky své rozmanitosti nabízí možnost vychutnat si oblíbený nápoj v různých variantách – čistý, se sodou, tonikem i čerstvou pomerančovou šťávou. Vždy musí být ale pořádně vychlazený.

  • Chuť tohoto nápoje vzniká louhováním koření, bylin, dřeva a kořenů z nejrůznějších koutů světa v místní pramenité vodě.

Gin bez alkoholu

Díky nealkoholickému ginu Ceder's Crisp si svůj oblíbený drink můžete dopřát i během Suchýho února. Autentické chuti ginu je dosaženo kombinací švédské vody a divokých bylin rostoucích v jihoafrickém pohoří Cederberg. Pokud hledáte lehký sofistikovaný nápoj či vhodnou nealkoholickou alternativu ke klasickému ginu s tonikem, aniž by museli slevit z kvality, jste na správné adrese. Zkuste si připravit koktejl podle našeho receptu!

Nealkoholický punč

Pořádáte párty a potřebujete vymyslet alternativu pro ‚sucháče‘? Všechny vyznavače Suchýho února určitě potěší ovocný virgin punč. Červené víno a rum v něm nehledejte, chuť mu dodává sušené ovoce! Podávat ho můžete horký, vychlazený i vlažný. Určitě se setká s úspěchem

Domácí ledový čaj 

Na alkoholických drincích milujeme jejich svěžest, za kterou v mnoha případech stojí led. Když si připravíte domácí ledový čaj, ozdobíte ho mátou, okurkou a citronem a přelijete do skleniček na alko koktejly, budete mít pocit, že je v něm panák vodky. 

Nealkoholická vína

Nealkoholickým vínem nemyslíme dětské rychlé špunty, řada vinařství dnes nabízí ve svém portfoliu také nealkoholická vína. Jsou vyrobená tradiční metodou, avšak procesem vakuové extrakce ztratí veškerý alkohol. Charakteristika vína zůstává zachována, má svou vůni i nezaměnitelnou chuť. Nižší je také obsah kalorií.

Související články

Autor: Hana Kovaříková

Apetit magazín

KVÍZ: Umíte uvařit hospodské klasiky?
  • Kvízy

KVÍZ: Umíte uvařit hospodské klasiky?

Znáte to. Nechceme je moc jíst, protože se nám po nich často chce akorát tak natáhnout na gauč a dát si dvacet. Na druhou stranu jsou součástí naší kultury a často v nás vyvolávají ty nejhřejivější vzpomínky. Představují nostalgii i bezpečí...
Jedlé kaštany vyšperkují nádivku i moučník
  • Suroviny

Jedlé kaštany vyšperkují nádivku i moučník

Sezóna jedlých kaštanů právě vrcholí. Pokud si chcete pochutnat na těch skutečně čerstvých, vyrazte pro ně co nejdříve do obchodu, nebo ještě lépe do "kaštanek". Jestli si s nimi nevíte rady, přinášíme několik tipů jak je skladovat i...
Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo
  • Tipy a triky

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo

Guláš, svíčková a knedlo vepřo zelo, když je tahle trojice na poledním menu v restauraci, máme problém se rozhodnout. Pro dnešek máme ale jasno! Dejte si s námi to nejlepší knedlo vepřo zelo, máme pro vás tipy na jedno z nejlepších českých...
Jak na bezlepkový chléb?
  • Jak na to

Jak na bezlepkový chléb?

Ať už patříte mezi celiaky nebo chcete svůj jídelníček odlehčit, máme pro vás tipy, jak si doma připravit chutný bezlepkový chléb. Vyplatí se používat kupované bezlepkové směsi nebo je lepší spolehnout se na vlastní síly? Připravte si s...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč