0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jídlem proti splínu

Jídlem proti splínu
sdílet:
Březen bývá pro mnohé obdobím splínu. Zima trvá celou věčnost, slunce jako kdyby zmizelo na druhý konec světa a energie dochází. Když se k tomu přidají nesplněné termíny v práci nebo konflikty v rodině, je na depresi zaděláno. Naštěstí britští vědci zjistili, jaké jídlo vám pomůže k dobré náladě.

Popcorn. Zdá se to neuvěřitelné, ale tato kalorická bomba by vám měla vrátit úsměv na tvář. Odbornice na výživu, Debra Waterhouse tvrdí: „Potraviny bohaté na sacharidy, jako jsou obiloviny, stimulují uvolňování serotoninu, který upravuje chuť k jídlu, zlepšuje náladu a spánek.“ Banány. Ať už si je dopřejete samotné, přidáte je do cereálií, ovocného salátu či mléčného šejku, pomohou vám k dobré náladě. Jsou totiž bohaté na vitamin B6, který pomáhá mozku produkovat výše zmíněný serotonin. Pokud máte chvilku času, můžete vyzkoušet banánové pohárky, recept tak snadný, že je zvládne i vaše dítě.

Voda. Zdá se vám to podezřelé? Pravda je taková, že dehydratace se nejčastěji začíná projevovat malátností, bolestmi hlavy či náladovostí. A voda je pro hydrataci mnohem lepší než minerálky či sycené limonády.

Losos. Pokud si pravidelně dopřáváte lososa, který je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, nejenže snižujete riziko výskytu rakoviny, ale pomáháte odehnat splín. Podle posledních studií jsou totiž lidé, kteří pravidelně jedí lososa, méně náchylní k depresi. My vám doporučujeme vyzkoušet tuto lahodnou exotickou variantu – grilovaného lososa po thajsku. Špenát. Jako děti jsme si se špenátovou drtí užili své, v dospělosti jsme mu většinou přišli na chuť. Je bohatý na vitamin B, který pomáhá mozku produkovat serotonin. Až na vás padne splín, zkuste jeden z vašich nejoblíbenějších receptů (podle hodnocení na www.apetitonline.cz) – fussily se špenátovou omáčkou, jsou jednoduché na přípravu a chutnají báječně.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit