Naše oblíbené farmářské trhy jsou zpátky – začínají už v sobotu na Kubáni!

sdílet:
Po dlouhé zimě jsme se konečně dočkali! První farmářská tržiště otevírají postupně své brány a již tuto sobotu můžete vyrazit na Kubáň, která kromě obvyklého sezonního sortimentu nabídne zajímavé novinky. Zjistili jsme jaké!

V sobotu 12. března si můžete nakoupit na jednom z prvních letošních farmářských trhů, který se koná v Praze na Kubáni. Farmáři budou prodávat ty nejlepší sezonní potraviny – ovoce a zeleninu, kterým zima díky dobrému uskladnění neublížila, také pečivo, grilovanou šunku, slovensko-maďarské lahůdky, uzeniny pana Bezdíčka, drůbež z farmy Matouškovi, domácí kečup od Mlsného Budhy, čerstvé mošty, kozí a kravské sýry, med, marmelády, svařák a kávu na zahřátí. Slavnostní zahájení začíná v 10 hodin.

Ve středu 16. března bude dále otevřen trh na náměstí Jiřího z Poděbrad a v sobotu 19. března se připojí i Náplavka u Palackého mostu. Farmářské trhy si pro vás letos připravily různé novinky – například koše na tříděný odpad a kompostéry. V blízkosti tržiště bude stejně jako minulý rok umístěn mlékomat. Také na vás čekají různé tematické akce. Letos se navíc otevře první farmářský trh zaměřený na profesionální kuchaře. Navštívit ho budete moci od dubna letošního roku na Dvořákově nábřeží v Praze.

Otevírací doby tržišť:


  • Kubáň – úterý + čtvrtek (8.00–18.00), sobota (8.00–14.00)
  • Náplavka (Rašínovo nábřeží) – sobota (8.00–14.00)
  • Jiřák – středa (8.00–18.00), sobota (8.00–14.00)

Více informací o farmářských trzích naleznete na www.farmarsketrziste.cz.

Přečtěte si také


rozhovor s organizátorem tržišť Jiřím Sedláčkem. Prozradil nám, čím nás farmářská tržiště letos překvapí.

Připravila Nikola Kricnerová
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit