0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Ochutnejte Francii! V Praze na Kampě.

Ochutnejte Francii! V Praze na Kampě.
sdílet:
Dnes začíná ochutnávka toho nejlešího z Francie! Skvělé víno, voňavé sýry, poctivé uzeniny, křupavé bagetky, paštiky, terriny, masové a zeleninové konzervy, biozavařeniny, cukrovinky, sušené ovoce, pravé francouzské palačinky… to vše a mnohem víc budete moci opět ochutnávat a nakupovat na pražské Kampě v rámci tradičního Francouzského trhu, který u příležitosti francouzského státního svátku pořádají ekonomická mise při Francouzském velvyslanectví spolu s Městskou částí Praha 1.

S Francií je neodmyslitelně spojeno velmi kvalitní víno, které zde samozřejmě nebude chybět v hojné míře. Francouzský trh nabídne k degustaci a prodeji vína bílá, rosé i červená – z Alsaska, jižní Francie, Languedoc-Roussillonu, oblasti Bordeaux a dalších vinařských oblastí. Zastoupeny budou firmy Bruno Hertz, Caves du Mont Tauch, Château de Croûte, Jean-Pierre Rambier, Prose Romanne, Villerambert-Julien a dovozce vín Terravina.

Je libo drink ze  Zanzibaru?

Kromě vína si ale můžete vychutnat i alkoholické či nealkoholické nápoje z nabídky Zanzibaru, jehož barmani se postarají i o skvělou, a možná i ohnivou barmanskou show. Zanzibar se už řadu let věnuje dovozu a distribuci sirupů a likérů francouzské firmy Monin pro barmanské použití s několika desítkami příchutí, a tak se nemusíte bát, že by pro vás barmani nenašli tu pravou chuť.

Těšit se můžete i na nabídkou biomarmelád, šumivých moštů, džusů, sirupů, cideru, různých druhů olejů, dresinků, hořčic, vybraných druhů koření, a v neposlední řadě dobrot z čokolády, které na svém stánku představí společnost Côteaux Nantais. Firma Blaise zase bude prodávat pravé francouzské palačinky – crêpes. Až zase zatoužíte po slaném, ochutnejte jeden z mnoha sýrů firem Samek a Le Caveau.  Sýry navíc budou mít i některé firmy s vínem.

Francouzský trh nabídne slané i sladké lahůdky, užitečné informace i podmanivou hudbu.

Na Francouzském trhu nebude chybět ani stánek Consuls de Nîmes, na němž budou šaramantní konzulové nabízet celou řadu jak uzenářských výrobků, vín, sýrů a rybích a olivových past, sušeného ovoce či destilát carthagène, tak i mnoho dalších regionálních specialit – vše z oblasti Provence. Zatoužíte-li po zelenině, stavte se u stánku Bonduelle, kde můžete ochutnat čerstvé novinky a zeleninové směsi s exotickými druhy.

Chystáte-li se do Francie, zastavte se u stánku Ekonomické mise pro recepty francouzské kuchyně, informace nebo mapy vinařských oblastí od společnosti Maison de la France.

Po celou dobu trvání Francouzského trhu se budou moci návštěvníci zaposlouchat do tonů francouzských šansonů. V průběhu každého odpoledne bude vyhrávat harmonikář Mathieu Gautron. Vyfotografovat se a zapózovat si budou moci v úterý i s napoleonskými vojáky z Asociace 8. historického pluku francouzské řadové pěchoty, kteří dotvoří francouzský kolorit trhu.

Podrobnosti o Francouzském trhu se dočtete v sekci akce & kurzy.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč