Oslavte Den vejce na farmářském tržišti Kubáň

sdílet:
Po česnekovém týdnu a jablečných slavnostech přináší farmářské tržiště na Kubánském náměstí další tematicky zaměřenou akci – Světový den vejce.

Česká vejce


Již tuto sobotu 9. října můžete na farmářském tržišti na Kubánském náměstí v Praze 10 od 8 do 12 hodin nakoupit kvalitní vejce od českých chovatelů. Připravena bude také přednáška Dagmar Tůmové, předsedkyně Českomoravské drůbežářské unie.

Slepičí farma


O své zkušenosti s chovem slepic se podělí paní Matoušková z čerčanské welfare farmy, která klade velký důraz na pohodu chovaných zvířat. Slepice se mohou volně pohybovat po hale, netísní se v klecích, a jejich život je tak kvalitnější než život nosnic z klecového chovu. Farmáři z Čerčan jim i sami připravují krmnou směs z vlastních polí. Vejce, která se k vám jako k přímému zákazníkovi dostanou, mají jinou kvalitu i etický rozměr.

Farmářská nabídka


A pokud byste vajíčka rádi doplnili dalšími produkty, bude pro vás stejně jako na všech předchozích akcích připravena bohatá nabídka českých farmářů a výrobců. Již tradičně zelenina i ovoce, tuzemské houby, sýry, klobásky a další uzeniny, mošty, burčák, vína, med, sladké i slané pečivo i květiny do zahrady.

Více informací na www.farmarsketrziste.cz
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit