0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Špilberk Food Festival: gastronomické zážitky v Brně

Dušené hovězí po italsku
ZDROJ: Apetit
sdílet:
Druhý ročník novinkového foodfestivalu klepe na dveře. Druhý květnový víkend můžete oslavit dobrým jídlem a pitím z předních jihomoravských podniků.

I Brno má svůj gastrofestival. Koná se od 10. do 12. května 2013 na nádvoří a terasách královského hradu Špilberk. Stejně jako loni i letos ochutnáte jídla přímo od šéfkuchařů a pod širým nebem. Jednotlivé restaurace při této příležitosti připraví speciality, které odrážejí filozofii podniku. Na smysly návštěvníků zaútočí rozmanitá jídla české i mezinárodní kuchyně. Milovníky experimentů zaujme hmyzí menu a mlsalové nepřehlédnou mistrovské dezerty a originální zmrzlinové variace. Jedinečnou atmosféru umocní překrásný výhled na Brno a jeho okolí.

K jídlu budou prezentována vína, letos výhradně z tuzemských vinic. Špilberk Food Festival zahájí slavnostní sabrage. Průvodcem festivalem bude Dalibor Navrátil, přední český šéfkuchař a oblíbený lektor kurzů v Pražském kulinářském institutu. V cooking show se předvede nesmlouvavý kritik kuchařských nešvarů Zdeněk Pohlreich. A kulinářské studio Divoká vařečka povede školu vaření, ve které odhalí tajemství přípravy dokonalého steaku.

Program akce slibuje mnohem víc, tak si naplánujte příjemný květnový víkend. Vstup na Špilberk Food Festival je možný pouze s platnou vstupenkou. Koupíte ji v předprodeji na www.spilberkfoodfestival.cz.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami
  • Poradna

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami

Létu sice už odzvonilo, začínající podzim však přináší stále spoustu příležitostí ke společenskému setkání. Dostali jste pozvánku na piknik nebo odpolední víkendové grilování s přáteli a lámete si hlavu, co donést jako pohoštění?...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit