Špilberk Food Festival, nevšední gastronomické zážitky v Brně

sdílet:
Druhý ročník novinkového foodfestivalu klepe na dveře. Druhý květnový víkend můžete oslavit dobrým jídlem a pitím z předních jihomoravských podniků.

I Brno má svůj gastrofestival. Koná se od 10. do 12. května 2013 na nádvoří a terasách královského hradu Špilberk. Stejně jako loni i letos ochutnáte jídla přímo od šéfkuchařů a pod širým nebem. Jednotlivé restaurace při této příležitosti připraví speciality, které odrážejí filozofii podniku. Na smysly návštěvníků zaútočí rozmanitá jídla české i mezinárodní kuchyně. Milovníky experimentů zaujme hmyzí menu a mlsalové nepřehlédnou mistrovské dezerty a originální zmrzlinové variace. Jedinečnou atmosféru umocní překrásný výhled na Brno a jeho okolí.

K jídlu budou prezentována vína, letos výhradně z tuzemských vinic. Špilberk Food Festival zahájí slavnostní sabrage. Průvodcem festivalem bude Dalibor Navrátil, přední český šéfkuchař a oblíbený lektor kurzů v Pražském kulinářském institutu. V cooking show se předvede nesmlouvavý kritik kuchařských nešvarů Zdeněk Pohlreich. A kulinářské studio Divoká vařečka povede školu vaření, ve které odhalí tajemství přípravy dokonalého steaku.

Program akce slibuje mnohem víc, tak si naplánujte příjemný květnový víkend. Vstup na Špilberk Food Festival je možný pouze s platnou vstupenkou. Koupíte ji v předprodeji na www.spilberkfoodfestival.cz.

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit