0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na prodloužený víkend 11.–⁠13. 9. 2020

Tipy na prodloužený víkend 11.–⁠13. 9. 2020
sdílet:
Babí léto je v plném proudu, tak proč si nezpříjemnit prosluněný víkend nějakým dobrým jídlem či pitím? Vybrali jsme pro vás akce po celé ČR provoněné česnekem a dobrým vínem z Moravy i celého světa. Navíc si ještě můžete užít poslední chvilky grilování.

Septemberfest 

Již tento pátek 11. 9. 2020 si v Brně budete moci užít druhý ročník Septemberfestu, který pořádá Pivovarská Starobrno. V srdci Mendlova náměstí si vychutnáte tupláka, lahodné klobásky, křupavé preclíky, děvčata v bavorských krojích i super pivní ceny. Vše bude doplněno originálním pivním menu. Akce se koná od 17:00 hodin na Mendlově náměstí na terase Pivovarské Starobrno. Vstupné je zdarma.

Vinohradské vinobraní

Od pátku 11. do soboty 12. září ožije Praha 3 oslavami dobrého vína a burčáku a to hned na několika místech: Trhy na Jiřáku, Kostnické náměstí, Pod Žižkovskou věží, Žižkov BeerGarden, Prague Central Camp. Již 24. ročník této akce se klasicky ponese v duchu oslav menších vinařství z Moravy a Čech, která doplní i některá zahraniční vína a různé druhy burčáku. Místní vinaři vám rádi pomohou vybrat víno, které bude sedět vašim chuťovým buňkám. Samozřejmě nebude chybět ani něco k zakousnutí, takže se těšte na populární bramborové spirálky, valašské frgále, raclette, sýry, klobásy nebo oblíbené langoše. Skvělá vína a dobroty doplní i hudební program a akce, které jsou vhodné i pro děti. Aktuální informace sledujte na stránkách městské části Praha 3

Burger Street Festival Ostrava

Festivaly plné milovaného americkému pokrmu probíhají vždy na jiném místě a tento víkend se jeho domovem stává Ostrava – přesněji OC Forum Nová Karolina. Od pátku 11. do neděle 13. září vždy od 10:00 do 22:00 budete mít možnost ochutnat ty nejlepší a nejzajímavější burgery z celé České republiky. Najdete zde ty klasické šťavnaté z hovězího masa, ale i vegetariánské a veganské nebo dokonce i s žabími stehýnky a spoustu dalších. Stánek zde postaví až patnáct burgermasterů, takže rozhodně bude z čeho vybírat. Organizátoři připravili i stánky s drinky nebo pivem, spoustu různých dezertů a doprovodný hudební program. Bližší informace naleznete na webových stránkách festivalu

125 let Pražské tržnice

V sobotu 12. září od 10:00 proběhnou v Pražské tržnici bujaré oslavy letošního výročí. Můžete se těšit na opravdu pestrý program vhodný pro celou rodinu. Rezervujte si například premiéru prohlídkového okruhu "Příběh městských jatek", který mapuje historii a provoz tržnice nebo komentovanou prohlídku Toilet Gallery. Dále zde proběhne hned několik koncertů, workshopů, divadelních představení a swap pokojových květin. Mimo tento pestrý kulturní program v areálu najdete zeleninové a farmářské trhy, kde se objeví italské pochutiny, orientální koření, voňavou levanduli nebo čerstvé ryby. Více informací o celé akci naleznete na facebookových stránkách.

Česnekové slavnosti Rosice

V sobotu 12. září od 8:00 do 18:00 se zámeček v Rosicích u Brna provoní česnekem a dobrým jídlem z něj. Za symbolické vstupné 50 Kč si zde můžete užívat celý den. Začít se dá hned ranní kávou od Dáme kafe nebo procházkou farmářskými trhy. Po celý den budou aromatické slavnosti doprovázeny hudbou, tancem a divadelním představením. Už v 9:00 zahraje harmonikářka Tereza Škrháková a od 11:00 zahrají The Brownies, což zní jako ideální doprovod k dopolední svačince. Od 14:00 se můžete pokochat groteskou z gastro prostředí Happy hour od Squadra sua. Z nákupu českého česneku se tedy hned stává celý den plný kulturního vyžití. Více informací najdete na webových stránkách akce. 

Lednické vinobraní & dýňobraní & gulášfest

Areál Annovino se stane v sobotu 12. září domovem hned pro tři akce. Tohle 3 v 1 je ideální příležitostí přivítat podzimní sezonu milovaným vínem, chutným gulášem a typickou dýní. K ochutnání budou všechna vína z vinařství a různé guláše přímo z kotlíků. Mezi popíjením a ochutnáváním si navíc budete moci vyzkoušet vyřezat dekorativní dýni. Navíc jako každou sobotu zde proběhne grilování a živá hudba, na kterou si i báječně zatančíte. Vstup je zdarma a další informace najdete na stránkách areálu.

Související články

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč