0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend: Food blog market a jiné akce

street food festival
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Tento víkend opět láká zajímavými akcemi plnými dobrého jídla i zábavy. 

Food blog market vol. 2, 4. 6. 2017, Praha

food blog market

Pokud rádi sledujete nejrůznější food blogery a zajímá vás dobré jídlo, je pro vás tato akce jako stvořená. V Kavárně co hledá jméno pro návštěvníky uvaří nejznámější čeští food blogeři. Cílem akce je ukázat dobroty, které znají ze sociálních sítí naživo a nabídnout je k ochutnání. 

Přijít může doopravdy každí, najedí se u nás vegani i ti, kteří mají bezlepkovou dietu,” zve na akci Kateřina Lustigová, pořadatelka a blogerka stojící za populárním blogem My Cooking Diary.

Vstupné: 80 Kč

 

Mikulov Gourmet Festival, 2.-4. 6. 2017, Mikulov

mikulov gourmet fest

Osmý ročník Mikulovského Gourmet Festivalu bude opět vycházet z kuchyně rodu Dietrichsteinů. Výběrové pochutiny představí Hotel Marcinčák, nápoje zajistí Krušovický Beer bar, Sonnentor bio čaje a další. Festival také navštíví vynikající kuchaři, jmenovitě Jan Horký, Martin Svatek, Miroslav Husák, Petr Vlásek, Jaroslav Kozdělka, Patrik Bečvář a Radek David, kteří předvedou svá jedinečná degustační menu, která odpovídají zvolenému tématu festivalu. 

Letos jde o vzpomínku na Ferdinanda Josefa - 2. knížete z Dietrichsteina (1636- 1698), moravského zemského hejtmana a nejvyššího hofmistra císaře Leopolda I. Tentokrát Mikulov navštívil polský král Jan III. Sobiesky, slavný zachránce Evropy, jenž 12. září 1683 u Vídně porazil Turky. V každé ze sedmi restaurací je připraven doprovodný program, například párování čokolády s červenými víny, ovoce se slámovým vínem, ochutnávka odrůdových vín od různých vinařů atd.

Vstupné: Cena degustačního menu stojí v každé jedné restauraci ze sedmi 950 Kč a zahrnuje 3 pokrmy, víno a doprovodný program. Doprava mezi restaurami zajištěna.

 

Street Food Rocks, 3. 6. 2017, Praha

street food praha

V sobotu 3. června se na nádvoří pražského pivovaru Staropramen na Smíchově koná festival Street Food Rocks. Naservíruje nejen oblíbenou street food klasiku, ale i skvělé pití a hlavně pořádnou porci kvalitní muziky. Pořadatelé připravili pro návštěvníky street foodový festival, díky kterému mohou zavítat téměř do každého kouta světa.

Festival Street Food Rocks je spojením dvou neméně známých akcí: hudebního festivalu Rocks for People a Burgerfestu. Akce by měla být vlaštovkou, předjímající právě populární hudební festival. 

Vstupné: zdarma

Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech
  • Suroviny

Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech

Příroda se pomalu zbarvuje podzimními barvami a nám hraje v hlavě píseň ,švestky se modrají, jablka sládnou’. Přichází ideální čas k pečení dezertů se sladkými dary podzimu. Vyzkoušejte vláčný švestkový koláč, pošírované hrušky, horký...

Obchod Apetit