0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tradiční a typický francouzský trh v centru Prahy

Tradiční a typický francouzský trh v centru Prahy
sdílet:
Na začátku června se na Ovocném trhu v centru Prahy uskuteční již 3. ročník gastronomické události Apéritif à la française. Během těchto dnů se představí patnáct stánků s širokou nabídkou tradičních francouzských výrobků, které nikde jinde v Praze nenajdete.

Ochutnávky a speciální sekce 


Trh bude rozdělen na různé sekce jako: řezník, vinárna, pekárna, cukrárna (která představí džemy, osvěžující cidre z Bretaně a růžové sušenky z Reims), delikatesy (nabídnou tradiční klobásky, široký sortiment sýrů a paštik z různých francouzských regionů), květinářství a perličkou bude stánek malovýrobce s opravdovým šampaňským z regionu Reims.

Francouzské bio


Novinkou letošního ročníku budou dva stánky s biopotravinami a bionápoji.

Ochutnávky, francouzský bufet a živá hudba

Všechny stánky budou nabízet ochutnávky. Atmosféru klasického francouzského trhu podpoří typická provensálská dekorace a bude ji zpříjemňovat živá hudba a každý návštěvník se bude moci osvěžit a posedět v typickém francouzském bufetu. Tam můžete ochutnat sladké a slané koláčky, saláty, víno, sýrové talíře, ovocné poháry nebo cukroví.Apéritif à la française


Apéritif à la française je celosvětový koncept pro propagaci francouzské kultury a gastronomie, který se každoročně organizuje v jedenadvaceti zemích.


Kdy: 4.–6. června 2010

Kde: Ovocný trh, Praha 1

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit