0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vyšperkujte si velikonoční stůl

jarní prostírání
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Kuchyně je srdce domova. A dvojnásob to platí právě během svátků, kdy v ní trávíme čas u dobrého jídla s našimi nejbližšími. Inspirujte se na FAVI.CZ a ozvláštněte letos sváteční tabuli třeba originálním porcelánem.

Oživte Velikonoce neokoukaným nádobím

Povzneste letos stolování ještě o něco výš a podávejte tradiční velikonoční pokrmy na originálním nádobí. Pestrobarevný servis s motivy květů narcisů, tulipánů nebo sněženek vám rozzáří sváteční tabuli a vaše kulinářské umění se na něm bude krásně vyjímat.

talíře

Že spíše sázíte na jednoduchost a harmonii barev? Pak sáhněte po méně okázalém jídelním servisu. Ten vám navíc může dělat radost rovnou celou sezónu. Romantické duše si zamilují talíře s jemnými motivy jarního kvítí, minimalisté mohou pro změnu sváteční menu podávat na designových talířích v pastelových jarních barvách.

dekorace

Nejlepší snídaně v roce

Jestli něco nesmí chybět u ranního stolování na Velikonoční pondělí, pak jsou to rozhodně vajíčka. Podávejte je vařená natvrdo nebo naměkko ve zdobené keramické míse, která hravě nahradí velikonoční dekorace na stole. Venkovsky laděnou dózu ve tvaru slepice ale můžete používat klidně celý rok. Je totiž ideální na skladování vajec.

stojan na vajíčka

Ať už připravujete velikonoční snídani do postele pro dva, nebo pro celou rodinu, vajíčka naměkko jsou základ. Uvařit je tak, aby byl žloutek krásně krémový, to je skoro alchymie. A když už se vám to podaří, byla by věčná škoda podávat je jen tak. Pestrobarevné kalíšky na vajíčka vám rozveselí každé ráno, nejen to velikonoční. Pak už jen stačí přidat křupavé pečivo s máslem a královská snídaně se může servírovat.

hrnečky

Beránek, jidáše i mazanec nejlépe chutnají s šálkem dobrého čaje nebo horkého kakaa. A protože hezkých hrníčků není nikdy dost, pořiďte si letos do sbírky nějaké ty velikonoční. Kde hledat inspiraci? Rozhodně směrem na sever. Skandinávský porcelán totiž vyniká nejen kvalitou, ale i nápaditým zpracováním. Netradičně pojatý květinový motiv i roztomilý hrnek se zajíčkem jsou důkazem, že ne každé nádobí s velikonočním motivem musí být kýčovité.

jarní dekorace

Na maličkostech záleží

Jsou to často drobné detaily, které dovedou sváteční výzdobu k naprosté dokonalosti. Na velikonočním stole to může být třeba roztomilá slánka a pepřenka ve tvaru zajíčků nebo rozkvetlé luční kvítí uprostřed rodinného stolu.

podnos na vejce

Svátky jara, to je období návštěv, které je radost hostit. Vaše nejlepší dezerty se budou krásně vyjímat na jednoduchém tácu v krémové barvě. Decentní zajíčci po stranách dodají stolu tu správnou velikonoční jiskru.

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč